Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Centrální školní jídelna Třebíč soutěží o nejlepší školní oběd

Centrální školní jídelna Třebíč soutěží o nejlepší školní oběd
Do finále letošního ročníku soutěže školních jídelen „O nejlepší školní oběd“ postoupila Centrální školní jídelna Třebíč. Mezi 88 přihlášenými jídelnami z celé České republiky zabodovalo v semifinále třebíčské menu ve složení: polévka: bramborový krém s cizrnou, hlavní chod: kuřecí závitek se slaninou, smetanový špenát, bulgur, dezert: jablko v županu. Finále je naplánováno na konec srpna.
 

 
 

O nejlepší školní oběd soutěží jídelny už čtvrtým rokem. Předložená soutěžní menu posuzuje odborná porota, která se zaměřuje na moderní kompletní pojení poledního menu o třech chodech, v němž hlavní surovinou je drůbež a jehož cena v kategorii 11-14 let nesmí přesáhnout 34 korun. Mezi přihlášenými byla letos lehce nadpoloviční většina jídelen základní škol. Pokud bychom k této skupině připočítali i jídelny mateřských škol a jídelny, které vaří pro sloučené základní a mateřské školy, tvořily by dohromady čtyři pětiny přihlášených. Kraj Vysočina reprezentovaly kuchařské dobroty z Mateřské školy Vídeň, Mateřské školy Kněžice, VOŠ a OA Chotěboř, Základní školy Polná, ZŠ a MŠ Velký Beranov, ZŠ Přibyslav a Centrální školní jídelny Třebíč, která se do finále dostává už podruhé.  „Postoupit bohužel nemůže každý. Ale všem, finalistům i těm, kteří se do finále nedostali, patří náš dík a obdiv za to, že přispěli k popularizaci soutěže. Jejím cílem je upozornit na problém dětské nadváhy a obezity,“ uvedla Olga Johanidesová z krajského odboru školství.

 

Školní jídelna, jejíž soutěžní menu získá nejvíce bodů, bude na slavnostním finále v Praze odměněna pohárem vítězů a herní konzolí Nintendo Wii. Více informací včetně fotografií soutěžních pokrmů naleznete na http://www.yesneyes.cz/souteze/soutez-o-nejlepsi-skolni-obed-2013/

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.7.2013 / 15.7.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze