Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Univerzita třetího věku má další absolventy

Univerzita třetího věku má další absolventy
Takřka osmdesátka posluchačů Univerzity třetího věku si včera ve Velkém Meziříčí převzala Pamětní list. V tamějším domově pro seniory tím byl ukončen čtyřsemestrální kurz, který byl zaměřen na zdravý životní styl. „Na překážku nebyl pro účastníky ani věk, protože nejstarší účastnici velkomeziříčské univerzity již bylo úctyhodných 93 let,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Příležitost vzdělávat se měli senioři z domovů pro seniory na Vysočině, obyvatelé domovů pro osoby se zdravotním postižením a široká seniorská veřejnost z oblasti Velkého Meziříčí.
 

 
 

Posluchači byli během kurzu rozděleni do třech studijních skupin a scházeli se pravidelně každé dva týdny na dvě vyučovací hodiny. „Naši lektoři si pochvalovali pozornost, úsilí a inciativu posluchačů,“ pronesla na slavnostním setkání prorektorka Vysoké školy polytechnické Jihlava Alena Štěrbová. Kurzy pořádá tato škola společně s Krajem Vysočina. Během osmi let, kdy Univerzita třetího věku na Vysočině funguje, prošlo kurzy na 700 posluchačů.

 

„Studium je tím nejvhodnějším lékem proti neduhům stáří. Obohatí člověka o nové poznatky. Velkým přínosem byly i pohybové lekce s praktickými pomůckami,“ poznamenala nejstarší účastnice letošního kurzu Květa Nezvalová z Velkého Meziříčí.

 

Po právě skončeném kurzu je již naplánován další. Od 12. 9. 2013 bude v prostorách Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí zahájen kurz s názvem: Slovo umění má základ ve slově „uměti“.  Povede jej akademický malíř Vladimír Netolička. Zaměřen bude na historii umění a dále na turistické cíle, kde je možné na vlastní oči obdivovat umění. Přihlášky do tohoto kurzu je možné podávat do 19. 7. 2013.

 

Zájemci o studium na vysoké škole v rámci Univerzity třetího věku se mohou vzdělávat v dalších dvou domovech pro seniory na Vysočině. Jde se o domovy pro seniory v Pelhřimově a nově také v Havlíčkově Brodě.

 

 

 

Univerzita třetího věku má další absolventy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2013 / 28.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze