Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě

Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě nově funguje Senior Point - informační a metodické centrum zaměřené na služby a pomoc seniorům. „Aktivity centra jsou mimo jiné zaměřeny na problematiku aktivního stárnutí, poradenství, celoživotního vzdělávání a zdravého životního stylu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Souběžně byl odstartován také provoz infolinky o programu výhod pro seniory. Na telefonním čísle 840 111 122 se zájemci dozvědí vše potřebné o Senior pasech.
 

 
 

„Zavolat mohou zájemci o účast ve slevovém systému. Držitelé se na tomto čísle dozvědí o aktuálních možnostech využití,“ dodává radní Petr Krčál.  Linka bude v provozu každý den, a to v čase 8:00 – 16:30 hod. První krajský Senior Point v Jihlavě obsluhuje vyškolený pracovník. Klientům a zájemcům o pomoc je připraven poskytnout základní poradenství týkající se například bydlení, sociální péče, zdravého životního stylu a volnočasových aktivit. Jeho rad, případně zprostředkování kontaktu budou návštěvníci moci využívat bezplatně. Pracovník bude také zajišťovat administraci Senior pasů. Lidé si v Senior Pointu mohou vyřídit slevovou kartu nebo nahlédnout do aktuálního slevového katalogu. „Touto formou chceme podpořit aktivní život seniorů v kraji,“ vysvětluje radní Petr Krčál.

 

Další novinkou nejen pro držitele Senior pasů je spuštění webové stránky http://www.vysocina.seniorpasy.cz/. Stránka přináší kompletní informace o projektu a zároveň systému slev, k dispozici je aktualizovaná databáze poskytovatelů slev. Prostřednictvím jednotlivých parametrů je možné vyhledat slevu “šitou na tělo“. V nabídce webu je také možnost on-line registrace do slevového programu.

 

Provoz všech aktivit bude hrazen z projektu příhraniční spolupráce s partnery z Dolní Rakouska tzv. SENIOR PLUS. První klienti mohli Senior Point navštívit 21. června 2013.

 

První městský Senior point funguje od listopadu minulého roku v Třebíči v budově bývalého okresního úřadu na Masarykově náměstí.

 

 

 

Služby Senior Pointu nově také v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2013 / 27.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze