Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Zemědělci z Dolního Rakouska navštívili Kraj Vysočina

Zemědělci z Dolního Rakouska navštívili Kraj Vysočina
V rámci navázané spolupráce mezi Krajem Vysočina a Dolním Rakouskem navštívili Vysočinu minulý týden zahraniční zemědělci. Program jejich pobytu byl zaměřen na odlišnosti pěstování kukuřice a řepky při využití půdoochranných technologií. „V této oblasti se angažuje především Česká zemědělská akademie v Humpolci, která půdoochranné novinky zavádí do praxe a analyzuje jejich dopady,“ uvedl Zdeněk Chlád, krajský radní pro oblast zemědělství.
 

 
 

Školní pozemky byly v rámci programu také navštíveny. Pilotní projekt půdoochranné technologie byl na Vysočině odstartován v roce 2012 na základě vzájemné spolupráce mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a Krajem Vysočina.

 

V praxi jsou nové půdoochranné technologie zaváděny také v Zemědělském družstvu „Vysočina“ Želiv, které porosty kukuřice a řepky vysévá do mulče. V Zemědělském družstvu Senožaty, které se zabývá především pěstováním brambor, si zemědělci z Dolního Rakouska prohlédli moderní bramborárnu, seznámili se s chovem skotu a provozem bioplynové stanice. Tečkou za exkurzí po vysočinských zemědělských podnicích byl zemědělský podnik Agrochema, družstvo Studenec, kde se mimo jiné zabývají i výrobou prostředků na hubení hlodavců a slimáků.

 

 

  • Petr Bureš, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bures.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2013 / 26.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies