Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina: Velká voda ustupuje

Kraj Vysočina: Velká voda ustupuje
V noci na dnešek většina toků na území Kraje Vysočina kulminovala a v současné době hladina řek zvolna klesá. 2.SPA platí k dnešní 13:00 hodině už pouze na čtyřech místech regionu na řekách Sázava, Šlapanka a Doubrava. „Dalším ale řešitelným problémem jsou nyní některá preventivně odstavená prameniště zdrojů pitné vody na Chotěbořsku a Pacovsku. Zhruba 15 obcí je zatím zásobováno pitnou vodou z jiných vodovodů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Na základě doporučení  Ústřední povodňové komise včera krajští policisté zkontrolovali všechny probíhající dětské tábory a upozornili jejich organizátory na případné nebezpečí související s podmáčením lesních porostů nebo případnými sesuvy půdy. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek upozorňuje, že je zakázána plavba na vodních tocích, kde je vyhlášen minimálně 2. SPA.

 

Už během dnešního večera se očekává, že hladiny vodních toků v regionu klesnou pod 2. SPA a  místní povodňové orgány budou moci odvolat povodně, preventivně bude zachována povodňová bdělost.

 

Příkladem noční kulminace řek na Vysočině je Doubrava v Bílku, kde obvykle hladina dosahuje 35 cm. V noci se zastavila na 216 cm. V tuto chvíli automatická sonda s dálkovým přenosem dat hlásí v Bílku hladinu na 184 cm.

 

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí Povodňové komise KV, tel.: 724 650 123
  • Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina, tel.: 728 112 235
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2013 / 26.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze