Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Hladina vodních toků na Vysočině stoupá. Ohrožen je most v Ronově nad Sázavou

Hladina vodních toků na Vysočině stoupá. Ohrožen je most v Ronově nad Sázavou
Za posledních 24 hodin spadlo na území Kraje Vysočina místy i více než 70 mm srážek, dalších 10 až 40 mm spadne podle předpovědi ČHMÚ do středečního rána. Hejtman Kraje Vysočina dnes proto vyzval vodohospodáře a majitele rybníků k větší ostražitosti a doporučil provést aktuální preventivní kontroly stability hrází a prostupností přepadů. Hejtman informoval povodňovou komisi o aktivitách povodňových orgánů na obcích, kde jsou v terénu monitorována obvyklá kritická místa. „Největší problém představuje v tuto chvíli most v Ronově nad Sázavou, který je ve špatném technickém stavu a velká voda ohrožuje jeho statiku, hrozí jeho zřícení. Na místě zasahují krajští hasiči a povodňová komise,“ uvedl Petr Beneš, ředitel HZS Kraje Vysočina.
 

 
 

Během dnešního dne jsou na Vysočině očekávány větší srážky především na západě a severu, nižší pak na jihovýchodě kraje. Především v horních částech povodí Dyje, Jihlavy, Svratky a Sázavy je během dnešního odpoledne a večera očekáváno překročení 3. SPA, kulminace průtoků se předpokládá v noci na středu.

 

HZS KV do dnešního rána zasahoval u téměř čtyř desítek mimořádných událostí souvisejících s ohrožením povodněmi. Ve Svratce, Herálci, Velkém Meziříčí, Kuklíku, Velké Losenici, Sněžném a v Polné na ulici Tyršova se preventivně začíná pytlovat. Intenzivně se zvyšuje retenční prostor významných nádrží např. Vírské přehrady, Mostišť i Dalešické přehrady. Ve Velkém Meziříčí komplikuje situaci nedokončená stavba protipovodňové ochrany města. „V tuto chvíli na místě zasahují čtyři jednotky hasičů, které pytlují písek a staví provizorní protipovodňovou hráz,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

 

Povodňová komise Kraje Vysočina opět zasedne dnes odpoledne. Další informace budou k dispozici v 17:30.

 

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí Povodňové komise KV, tel.: 724 650 123
  • Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina, tel.: 728 112 235
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2013 / 25.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies