Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Na Vysočině proprší další dva dny. Hejtman prověřil připravenost složek IZS

Ilustrační foto
Aktuální meteorologická výstraha ČHMÚ na dnešní den, úterý a noc na středu avizuje na území Kraje Vysočina vydatný a vytrvalý déšť s vysokými srážkovými úhrny. Z preventivních důvodů dnes odpoledne hejtman kraje Jiří Běhounek svolal zasedání povodňové komise kraje včetně zástupců všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a pověřil je prověřením aktuální akceschopnosti jejich složek.
 

 
 

Vydatné deště patrně zvednou průtoky ve vodních tocích v regionu s tím, že lze očekávat na více místech dosažení stupňů povodňové aktivity, na některých i dosažení nejvyššího tj. 3. stupně. "Prostřednictvím operačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina bude všem starostům obcí doporučeno zvýšit pozornost v souvislosti s hrozícími povodněmi a  sledovat aktuální zpravodajství. V případě potřeby jsou připraveni zasáhnout a poskytnout pomoc krajští hasiči i krajská policie," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina prověřuje aktuální akceschopnost a prostředky složek IZS. Je připraven okamžitě vypomoci na základě nahlášení mimořádné povodňové situace v kterékoliv obci v regionu. Krajské ředitelství Policie kraje Vysočina disponuje čtyřmi desítkami policistů nad rámec služby, kteří mohou v případě mimořádné události zasáhnout do dvou hodin od nahlášení. V tuto chvíli se jedná o preventivní revizi sil pro případ lokálních problémů souvisejících s povodněmi, je však možné, že s dopady vydatných srážek se bude už během úterý potýkat značná část území kraje. Podle toho je také přistupováno k vytvoření  retenčních prostor ve významných vodních dílech – vodních nádržích jejich řízeným odpouštěním. Na zítra ráno opět nařídil hejtman Kraje Vysočina zasedání povodňové komise kraje v užším složení.

 

Další informace Povodňové komise Kraje Vysočina budou k dispozici zítra dopoledne (úterý 25. 6. 2013) po 10 hod.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2013 / 24.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies