Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Začaly šesté hry olympiády dětí a mládeže

Maskot OH
Všech 194 vysočinských mladých sportovců včera přihlíželo slavnostnímu ceremoniálu zahájení šestých Her dětí a mládeže v Uherském Hradišti. Zažehnutí olympijského ohně mezi sportovci přihlížel také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Účast na dětské olympiádě je pro talentované sportovce obrovskou zkušeností, motivací i odměnou. Přeji všem reprezentantům hodně sportovního štěstí,“ uvedl při setkání se sportovci hejtman.
 

 
 

Mladé sportovní naděje podpořili svou přítomností také sportovní hvězdy, mezi vlajkonoši výprav přijal pozvání např.  rychlostní kanoista Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz z roku 1996 z her v Atlantě, několikanásobný mistr České republiky v badmintonu Petr Koukal a sportovní výpravu Kraje Vysočina resp. její atletickou sekci se zdravým jádrem z Jemnice dovedl na stadion Miroslava Valenty V Uherském Hradišti mistr České republiky v judu a mistr Evropy  Lukáš Krpálek. Olympijský oheň na stadion přinesli postupně zlínský hokejista Jaroslav Balaštík, rodák z Uherského Hradiště, předal ho brankáři 1. FC Slovácko Dušanu Melichárkovi a do cíle s ním doběhla střelkyně Adéla Sýkorová. O závěr ceremoniálu se postarala herečka a zpěvačka Monika Absolonová. „Sama jsem navštívila letní hry v Londýně, doufám, že tam za pár let uvidím někoho z vás," vzkázala mladým sportovcům.

 

„Při přípravě a nominací na dětskou olympiádu je důležitá spolupráce se sportovními kluby z celého regionu, s trenéry a s rodiči. Ať už jsme nebo nejsme favoritem v kterékoli sportovní disciplíně, důležité je, že jsme připraveni o medaile v duchu fair play bojovat. Mezi sportovci z Vysočiny je mnoho talentů a už účast na celorepublikové olympiádě je pro ně osobní výhrou a úspěchem,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Ta také během dnešního dne navštíví některá sportoviště a připojí se k fanouškům Kraje Vysočina.

 

 V osmnácti disciplínách se o medaile začíná bojovat už dnes. Kromě Uherského Hradiště a Zlína se bude zápolit také v Otrokovicích, Ostrožské Nové Vsi, Hluku, Starém Městě a Luhačovicích. Výsledky a fotografie z olympiády budou postupně zveřejňovány na www.kr-vysocina.cz.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2013 / 24.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze