Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Čtyřhvězdičkový Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě

Čtyřhvězdičkový Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě
Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál dnes převzal ocenění Značka kvality pro Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě. „Směrem k veřejnosti dáváme významný signál o kvalitě poskytovaných služeb v našich zařízeních,“ uvedl radní Petr Krčál. Domov obdržel čtyři hvězdičky z pěti možných. Zabodoval především v kvalitě stravování a v možnostech trávení volného času. Stal se třetím zařízením v Kraji Vysočina, které se může pyšnit tímto oceněním. Loni ho získaly domovy pro seniory ve Velkém Meziříčí a na Mitrově.
 

 
 

Značku kvality v sociálních službách uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. „Hodnocen je pobyt v zařízení z pohledu samotného seniora,“ vysvětlil princip hodnocení prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký. Posuzováno je pět základních kritérií. Jde o kvalitu ubytování, stravování, využití volného času, přístup k uživatelům a v neposlední řadě úroveň péče.

 

Výsledné hodnocení vychází z dotazníkového šetření uživatelů domova, poskytovatele služeb, zaměstnanců i rodinných příslušníků klientů. „Podstatné je také ověřování informací ze strany certifikátora či práce s vyžádanými materiály,“ doplnil Horecký.

 

Značka kvality v sociálních službách jako nástroj a měřítko kvality je zcela běžná v západoevropských zemích. Její tvůrci se inspirovali v Německu, Rakousku, Švýcarsku a ve Velké Británii. „V České republice má tato značka přinést nejen poměřování kvality sociálních služeb, ale předně má vést k jejímu zvyšování," uzavřel Petr Krčál.

 

 

 

Čtyřhvězdičkový Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2013 / 20.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze