Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Nadační fond Albert naděloval dětem na Vysočině

Nadační fond Albert naděloval dětem na Vysočině
Zástupci neziskových organizací z Vysočiny převzali dnes z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v jihlavském hypermarketu Albert šeky s výtěžkem z grantového programu Nadační fond Albert dětem. Zákazníci všech prodejen Albert v regionu přispěli v loňském roce svým nákupem na čtyři projekty pro děti v dětských domovech Senožaty, Hrotovice a Jemnice celkovou částkou 160 600 korun.
 

 
 

„Děkuji Nadačnímu fondu Albert za jeho finanční podporu projektů dětských domovů v našem kraji. Domnívám se, že pro správné fungování sociální oblasti je spolupráce veřejného, neziskového a komerčního sektoru zcela nezbytná,“ vyjádřil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ocenil také projekt Do Alberta na praxi, který umožňuje mladistvým klientům dětských domovů brigády v prodejnách Albert. Slavnostního předání se zúčastnili i radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

 

Výtěžek sbírky Nadační fond Albert dětem na Vysočině podpoří tyto projekty:

DD Senožaty, podpora edukačních aktivit dětí, 60 000 korun

DD Hrotovice, podpora vysokoškolského studia, 32 600 korun

DD Jemnice, podpora zájmových aktivit dětí 38 000 korun a letní pobyty dětí 30 000 korun

 

„Na Vysočině jsme finančně podpořili čtyři projekty zaměřené na vzdělávání a pomoc dětem ze sociálně slabšího prostředí. Zároveň je dětem a mládeži určen celorepublikový amatérský triatlonový závod Albert Triatlon Tour, který jsme ze sbírky již potřetí také financovali, a který proběhl i v Třebíči,“ říká Judita Urbánková, ředitelka komunikace společnosti Ahold a členka správní rady Nadačního fondu Albert.

 

Výše uvedené projekty jsou podpořeny z výtěžku sbírkové akce s názvem Nadační fond Albert dětem, která proběhla na prodejnách Albert v červnu 2012 a přinesla dětem téměř 2 miliony korun. Správní rada Nadačního fondu Albert vyčlenila na pomoc sociálně ohroženým dětem v roce 2013 další tři miliony korun z prodeje plastových tašek k nákupům v prodejnách Albert. Nadační fond Albert rozdělil tyto prostředky mezi více než 100 dětských domovů a neziskových organizací pomáhajících dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze všech krajů České republiky.

 

Podrobné informace o grantovém programu Nadační fond Albert dětem najdete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz. Program S Bertíkem za dětským úsměvem, na nějž tento charitativní projekt navazuje, podpořil za uplynulých dvanáct let částkou více než 80 milionů korun stovky institucí, jako jsou dětské domovy, domovy na půl cesty a ústavy sociální péče.

 

 

 

Nadační fond Albert naděloval dětem na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2013 / 19.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze