Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Kraj vybral dodavatele zateplení diagnostického pavilonu Nemocnice Jihlava

OP ZP
Rada Kraje Vysočina dnes vybrala dodavatele pro realizaci zateplení třípodlažního diagnostického pavilonu Nemocnice Jihlava. Rekonstrukce zahrnuje zateplení obvodového pláště budovy včetně výměny stávající skladby střechy a kompletní výměny 266 kusů okenních a dveřních výplní. Celkové náklady činí 15,5 miliónu korun, na 45 % nákladů získal Kraj Vysočina dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Podle výpočtů energetiků ušetří nemocnice díky těmto opatřením ročně cca 55 % nákladů na energie.
 

 
 

Na zateplení diagnostického pavilonu začnou dělníci pracovat na jaře příštího roku. Do podzimu by pak měli být hotovi. „Současný technický stav budovy brzdí naplňování úsporných opatření v oblasti tepelného hospodářství.  Okna jsou původní a jejich technický stav odpovídá době používání, tedy jsou zkřížená a v některých případech netěsní. Pokud tudy uniká teplo, rostou náklady na topení. Instalace termoregulačních ventilů, která byla provedena v rámci opatření EPC není tedy stoprocentně účinná dokud nedojde k výměně oken a zateplení pláště budovy,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.

 

Třípodlažní diagnostický pavilon je jednou ze souboru budov, které se nachází v areálu Nemocnice Jihlava. V budově je umístěno oddělení mikrobiologie, hematologie, biochemie a RTG, dále telefonní ústředna a technická část (trafostanice, náhradní zdroj, atd.) a další lékařská pracoviště, včetně sociálního zázemí pro personál, sociálních zařízení pro pacienty, komunikačních chodeb, výtahů, apod. Diagnostický pavilon je spojovacím mostem propojen se sousední poliklinikou a chodbou s interním pavilonem, kratším krčkem pak s ozařovacím traktem.

 

Nemocnice Jihlava je jednou z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina. V minulých letech Kraj Vysočina zateplil v jihlavské nemocnici za podpory evropských fondů už interní a gynekologicko-porodnický pavilon.

 

  • Marek Brom, odbor životního prostředí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vycocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2013 / 18.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies