Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Ministerský náměstek Pavel Čáslava diskutoval o sociálních službách

Ministerský náměstek Pavel Čáslava diskutoval o sociálních službách
Náměstek ministryně práce a sociálních věcí Pavel Čáslava navštívil v závěru minulého týdne Jihlavu. V Centru sociálních služeb Mahenka diskutoval o současnosti i budoucnosti sociálních služeb. Besedy se zúčastnili také radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, ředitel odboru sociálních služeb a sociální práce MPSV Petr Hanuš a další hosté. „V sociálních službách se v posledních letech udělal obrovský pokrok. Nadále však před námi stojí řada úkolů, které je potřeba splnit,“ uvedl náměstek Pavel Čáslava.
 

 
 

V první řadě zmínil změnu systému financování služeb. Od příštího roku by financování sociálních služeb mělo přejít z ministerstva na jednotlivé kraje, které dle Čáslavy přistupují k podpoře sociální oblasti velmi zodpovědně. Plánovaná novinka je tak velkým příslibem. „Současný způsob financování je často terčem kritiky. Kritizován je pro svoji nahodilost a neprůhlednost. Financování v režii krajů tento proces zefektivní a zpřehlední,“ doplnil Čáslava.

 

Kraje se nové role nebojí. Vyžadováno však bude jasné nastavení, jak s blížícím se termínem změny postupovat. „Požadována budou jasná pravidla, kterými se budeme řídit a která by měla být zárukou, že se vyhneme budoucím problémům. Jakékoliv výpadky sociálním službám nesvědčí,“ vysvětlil radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

V rámci besedy byla probírána také otázka příspěvku na péči, který by měli jeho příjemci uplatňovat v rámci využívání nabídky sociálních služeb. Skloňovány byly také rozsah a úhrady zdravotních služeb v sociálních službách, či veřejná podpora. Zmíněna byla také potřeba kontrol v sociální oblasti. Ty by se týkaly jak poskytovatelů, tak příjemců sociálních služeb. 

 

Zda se všechny plánované kroky, které mají podpořit rozvoj sociálních služeb, podaří uskutečnit, bude dle senátora a krajského zastupitele Miloše Vystrčila záviset na většinové shodě.  „Odvaha a následná podpora jsou garancí dalšího rozvoje,“ poznamenal.

 

Náměstek pro sociální a rodinnou politiku zavítal na Vysočinu na základě pozvání senátora a krajského zastupitele Miloše Vystrčila.

 

 

 

Ministerský náměstek Pavel Čáslava diskutoval o sociálních službách

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2013 / 18.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies