Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Klimatour 2013: Letošní trasa ekologické cykloštafety začíná 25. 6. v Koněšíně

Klimatour 2013: Letošní trasa ekologické cykloštafety začíná 25. 6. v Koněšíně
Druhým rokem se Vysočina připojuje se svou originální cyklotrasou k mezinárodní cyklistické stafetě Klimatour. Už 25. června odstartuje peloton organizátorů akce a široké veřejnosti od radnice v Koněšíně. Tři dny budou denně cyklisté zastavovat ve vybraných místech – městech i v obcích na trase Koněšín – Velké Meziříčí – Nové Město na Moravě – Křižánky. Máte-li chuť připojit se k pelotonu nebo cyklisty přivítat ve své obci, sledujte informace o cykloštafetě na www.kr-vysocina.cz/klimatour.
 

 
 

Třídenní průjezd postupně symbolicky propojí třináct míst – měst a obcí na Vysočině. Starostové si mezi sebou předávají symbolickou štafetu – dárek, který symbolizuje pozdrav jedné obce té následující. V jednotlivých zastávkách probíhá kulturní program, který připravuje obec ve spolupráci s organizátory akce. Během tohoto programu jsou prostřednictvím her, soutěží a kulturních vystoupení představeny ekologické myšlenky Klimatour a obec má možnost představit tradiční místní kulturu formou pěveckého, hudebního nebo tanečního vystoupení. Celé třídenní putování je dárkem i pro partnery projektu z Dolního Rakouska.

 

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta, která má již mnohaletou tradici na území Rakouska i Německa. V loňském roce poprvé překročila hranice našeho kraje. Hlavní myšlenkou akce je podpora ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání mezi obcemi a představení kulturního a společenského života obcí. Klimatour, která je propagována v mediích v rámci kraje i celé republiky, slouží také ke zviditelnění obcí na trase.

 

Akce je organizována v rámci projektu Kraje Vysočina – „Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu“ zkráceně „Angažovanci“ v rámci přeshraniční spolupráce s Dolním Rakouskem.

 

 

 

Klimatour 2013: Letošní trasa ekologické cykloštafety začíná 25. 6. v Koněšíně


Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2013 / 17.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies