Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Obyvatelé domovů pro seniory soutěžili v pétangue

Ilustrační obrázek.
Že se dá soutěžit v každém věku, se přesvědčili návštěvníci Domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči. V rámci IV. ročníku Morava Cupu se tu konalo krajské kolo v pétanque. Na klání, kterého se zúčastnilo osm týmů z pěti krajských příspěvkových organizací, nechyběl ani radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

„Výsledky v tomto případě nejsou až tak podstatné. Důležitější je skutečnost, že se lidé sejdou, poměří své síly a zažijí něco nového. I malé radosti dělají život lepším,“ uvedl Petr Krčál.

Kromě domácích družstev, tedy reprezentantů Domova pro seniory Manželů Curieových a Domova pro seniory Koutkova Kubešova v Třebíči se sportovního odpoledne zúčastnili i obyvatelé a reprezentanti Domova Jeřabina v Těchobuzi, Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě a Domov důchodců v Proseči Obořišti.

 

Tříčlenná z velké části smíšená družstva byla rozlosována do dvou skupin, v rámci kterých hrál každý s každým. Celkovým vítězem se stali senioři z Domova pro seniory Koutkova Kubešova Třebíč. Do finále Morava Cupu, které se uskuteční v srpnu letošního roku v Domově pro seniory Burešov ve Zlíně, je doprovodí tým Domova důchodců Proseč Obořiště. Jeho družstvo se umístilo na druhém místě. Na třetím místě a tedy ještě „na bedně“ skončili senioři z pořádajícího Domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči.

 

Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě jedno až tříčlenná družstva, která se snaží umístit hrací koule co nejblíže k cíli, který tvoří takzvané prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.

 

 

 

Petanque

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2013 / 31.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze