Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina ocenil práci záchranářů

medaile IZS
Pošesté v historii Kraje Vysočina včera předal hejtman Kraje Vysočina několik sad Záslužných medailí Kraje Vysočina výjimečným osobnostem – profesionálům – záchranářům, policistům a hasičům. „Oceněny byly osobní zásluhy o rozvoj a fungování složek krajského integrovaného záchranného systému, výjimečné nasazení při plnění pracovních povinností a zejména pohotovost a odvaha při záchraně lidských životů,“ vysvětlil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Hejtman a předseda Senátu ČR Milan Štěch také osobně poděkovali šestici spoluobčanů, kteří nezištně pomohli při záchraně lidského života.
 

 
 

Záslužné medaile Kraje Vysočina za složku Policie ČR převzali z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, policejního prezidenta Martina Červíčka a krajského policejního ředitele Miloše Trojánka:

Libor Černý

Aleš Indra

Martin Vaněček

Jiří Kanta a Radomír Krejčí převzali záslužnou medaili I. stupně.

 

„Jiří Kanta a Radomír Krejčí z Obvodního oddělení Jihlava Policie České republiky v únoru loňského roku pohotově zabránili sebevraždě spoluobčana. Na základě upozornění rodiny rychlým jednáním předešli lidskému neštěstí a navíc v místě události až do příjezdu zdravotníků poskytovali první pomoc. Jiří Kanta a Radomír Krejčí za vzorné plnění pracovních povinností a záchranu lidského života obdrželi záslužnou medaili I. stupně.“

 

Záslužné medaile Kraje Vysočina za složku Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina převzali z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby, ředitele HZS Kraje Vysočina Petra Beneše a starosty Krajského sboru dobrovolných hasičů Jana Slámečky:

Antonín Borek

Jan Havlena

Karel Med

Jiří Němec

Martin Sedláček

Luděk Špaček

Pavel Vídenský

Pavel Žilka

Jaroslav Čech převzal záslužnou medaili I. stupně

 

„Jaroslav Čech se mezi dobrovolnými hasiči na Pelhřimovsku pohybuje od roku 1957. Prošel celou řadou významných postů, zaměřil se především na prevenci a požární sport mládeže. Za svoji celoživotní aktivní činnost pro dobrovolné hasiče získal titul Zasloužilý hasič. Za svůj mimořádný přínos pro rozvoj sboru hasičů Jaroslav Čech obdržel na návrh Sboru dobrovolných hasičů záslužnou medaili I. stupně.“

 

Záslužné medaile Kraje Vysočina za složku Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina převzali z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a ředitelky HZS Kraje Vysočina Vladislavy Filové:

Lukáš Kettner

Jitka Kozlíková

Edita Richterová

Richard Štrobl

Jiří Řehořka

 

„Jiří Řehořka je lékařem výjezdové základny Humpolec. Pacienti i kolegové ho znají jako milého, klidného, obětavého a nekonfliktního odborníka, který má rád tvůrčí prostředí a potrpí si na profesionálně odvedenou práci. Mimo jiné je držitelem zlaté Janského plakety za 64 odběrů krve. Poděkováním vedení krajské záchranné služby za jeho působení v této organizaci je udělení záslužné medaile II. stupně.“

 

Záslužnou medaili I. stupně za záchranu lidského života předal šestici oceněných spoluobčanů hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Senátu Milan Štěch:

Jana Bláhová a Radka Straková

Jana Bláhová a Radka Straková jsou zaměstnankyně krajského odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství na detašovaném pracovišti v Havlíčkově Brodě. Svojí pohotovostí loni pomohly klientovi, který během jednání v obci Bobrová dostal srdeční slabost. Včasnou reakcí a poskytnutím první pomoci zachránily dotyčnému život, první pomoc poskytovaly dle telefonických instrukcí operátorky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina až do příjezdu záchranky. Za pohotové jednání a pomoc při záchraně života jim byla udělena záslužná medaile I. stupně.

 

Pavel Picka

V říjnu loňského roku  prokázal Pavel Picka osobní odvahu, když vlastním nasazením pomohl 22 letému mladíkovi, kterého napadlo divoké prase. To na něj zaútočilo během veřejného výlovu rybníka Dvořiště na Pacovsku. Nebýt Pavla Picky, který bleskurychle zareagoval a prase zpacifikoval, patrně by napadený nevyvázl pouze s tržnými rankami a povrchovým poraněním. Sám zachránce byl ošetřen záchrankou s vážnějším poraněním horní končetiny. Pavel Picka podle svých slov skočil na prase, které podrazilo své oběti nohy a snažilo se ji rozpárat, musel vynaložit hodně síly, dostal několik úderů. Za nesobeckou pomoc a pomoc při záchraně lidského života převzal Pavel Picka Záslužnou medaili Kraje Vysočina I. stupně.

 

 

Irena Drevňáková, Roman Červenka a Jiří Kadlec

Trojice jmenovaných bez zaváhání zasáhla u vážné dopravní nehody v katastru města Telč loni koncem července, při které narazilo vozidlo s pětičlennou posádkou do stromu a následně se odmrštilo do rybníka, kde zmizelo pod hladinou. Bez ohledu na vlastní bezpečnost vyprošťovali posádku a dostávali ji nad hladinu. Vše stihli ještě do příjezdu zdravotníků a hasičů, což patrně celé posádce zachránilo život. Za tento mimořádně hrdinský čin všechny tři ocenil už před několika měsíci právě Milan Štěch v prostorách Senátu a dál jim  byl udělen titul Gentlemani silnic, který každoročně vyhlašuje Česká pojišťovna. Všem třem patří dík a také záslužné medaile I. stupně.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2013 / 31.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze