Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

O titul Vesnice roku bude na Vysočině soupeřit 28 obcí

Vesnice Vysočiny, logo
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku 2013 se na Vysočině přihlásilo celkem 28 obcí. Počínaje zítřkem navštíví jednotlivé přihlášené obce krajská hodnotitelská komise, která rozhodne o tom, která z obcí z Vysočiny postoupí do celostátního finále. „Vítězná obec z našeho regionu získá navíc titul Vesnice Vysočiny a s tím spojený finanční bonus 100 tisíc korun. Výsledky krajského kola budou známy 18. června,“ upřesnil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro regionální rozvoj. Celostátní výsledky Vesnice roku budou oznámeny 14. září v Luhačovicích.
 

 
 

Desetičlenná hodnotitelská komise složená ze zástupců vítězných obcí z minulých let, Spolku pro obnovu venkova ČR, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, Sdružení knihovníků a informačních pracovníků a také zástupců participujících ministerstev v čele s Ministerstvem zemědělství a Ministerstvem pro místní rozvoj bude v průběhu pěti dnů hodnotit obce z Kraje Vysočina v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie. „Každá obec má 90 minut na to, aby předvedla to nejlepší v jednotlivých hodnocených oblastech,“ doplnil radní Martin Hyský. V tomto týdnu se budou prezentovat obce na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Žďársku, třetí červnový týden zavítá komise do deseti obcí na Třebíčsku a Jihlavsku.

 

Novinkou letošního roku je doprovodná kategorie Video Vesnice roku. Obce v ní mohou prostřednictvím krátkých snímků představit svoji historii, obyvatele i spolkový a společenský život. V Kraji vysočina se soutěž koná už po devatenácté a v loňském roce se do ní přihlásilo 33 obcí. Krajský titul Vesnice roku 2012 si vybojovala obec Křižánky, která dokázala uspět i v celostátním kole, kdy skončila na třetím místě.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2013 / 28.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze