Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Konference představí aktivní seniorskou politiku

Konference představí aktivní seniorskou politiku
Po úspěšném projektu Rodinných pasů pokračuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Dolním Rakouskem v rámci aktivní seniorské politiky. Na základě přeshraniční spolupráce již téměř rok funguje projekt, který se zabývá problematikou aktivního stárnutí. Dosavadní výsledky společných snah budou představeny na konferenci „Aktivní seniorská politika v kontextu přeshraniční spolupráce“, která se koná pod záštitou radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. Uskuteční se 5. června od 9:30 v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Cílem projektu „Aktivní seniorská politika Vysočina - Dolní Rakousko“ je sdílení a předávání zkušeností v oblasti aktivní seniorské politiky. V obou partnerských regionech populace stárne a dochází tu k rychlému nárůstu obyvatel starších 60 let. To přináší nové úkoly i výzvy. „Každý z partnerů je nositelem určitých znalostí a poznatků. Kraj Vysočina má zkušenosti v oblasti seniorského vzdělávání, ale i v péči o zdravotně postižené seniory. Naopak země Dolní Rakousko má dlouhodobé zkušenosti s podporou aktivního stárnutí ve formě dolnorakouské Seniorkarte, tedy karty výhod,“ říká radní Kraje Vysočina Petr Krčál.

 

Ve středu zájmu je zapojení seniorů do společenského a rodinného života. Slouží k tomu rozvoj veřejných služeb, které seniorům umožňují setrvat v jejich přirozeném prostředí, dále kulturní a sportovní vyžití, celoživotní učení, ale také dobrovolnická činnost. „To se bude dít v případě, že se bude nadále rozvíjet nabídka aktivit pro seniorskou generaci,“ doplňuje Petr Krčál.

 

Na konferenci tak bude mimo jiné představen Národní akční plán podporující pozitivní stárnutí pro období let 2013 až 2017, blíže popsány aktivity Univerzity třetího věku na Vysočině, zmíněna budou práva seniorů, ale také otázka jejich bydlení a bezpečnosti. Hosté a zároveň partneři projektu seznámí přítomné se seniorskou politikou Dolního Rakouska nebo jejich úspěšnou seniorskou kartou.

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2013 / 28.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze