Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Folklórnímu festivalu ve Světlé nad Sázavou vévodily maškary

Folklórnímu festivalu ve Světlé nad Sázavou vévodily maškary
Devátý ročník festivalu horáckého folkloru „Horácko zpívá a tančí“, který se konal pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, odstartoval dvoudenní kulturní maraton ve Světlé nad Sázavou. Kulturního klání se o víkendu účastnil také radní Kraje Vysočina Petr Krčál, který společně s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou a světelským starostou Janem Tourkem přijal početnou delegaci folklórních souborů nejen z Vysočiny a okolí. Během letošního ročníku se divákům předvedly také soubory z Dolního Rakouska. Nebývalý zájem občanů byl jasným důkazem, že město Světlá nad Sázavou je nejenom dobrým hostitelem, ale také podporovatelem lidové kultury Horácka.
 

 
 

Na návštěvníky slavností čekalo celkem třináct souborů, ale také jarmark a průvod maškar. Patrně největší atrakcí na náměstí bylo vystoupení souboru Masopustní maškara ze Studnice. Nestalo se tak náhodou. Masopustní průvody a masky na Hlinecku získaly nejvyšší celosvětové kulturní uznání: staly se po slováckém verbuňku naší druhou oceněnou nemateriální památkou UNESCO.

 

„Jsem velice rád, že Kraj Vysočina podporuje lidovou kulturu, kterou nám zanechali naši předci. Překvapilo mě, kolik mladých lidí se folklóru věnuje. Všem organizátorům tohoto festivalu, ale i všem účinkujícím přeji, aby lidová kultura nikdy nevymizela z našeho každodenního života,“ řekl na festivalu krajský radní Petr Krčál.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2013 / 27.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze