Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Literární a výtvarná soutěž Muzea Vysočiny Jihlava

Ilustrační foto
V rámci Noci vědců 2013 vyhlásilo Muzeum Vysočiny Jihlava literární a výtvarnou soutěž pro žáky základních škol a studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Daným tématem je Věda pro 21. století. Cílem soutěže je zvýšení nejen zájmu žáků a studentů o vědecké bádání, ale jejich prostřednictvím i široké veřejnosti.
 

 
 

Už pouze měsíc mají soutěžící možnost podělit se s námi o své nadšení pro výzkum a vyjádřit své představy a sny o vývoji vědy v průběhu tohoto století, a to nejen o jejím přínosu, ale i o potenciálních nebezpečích a etických otázkách s ní spojených.

Do 30. června 2013 probíhá příjem literárních prací v maximální délce pěti stran A4 či výtvarných děl v podobě kreseb, maleb, fotografií či plastik. Následné hodnocení bude probíhat ve dvou kategoriích, a to žáci 6. – 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií; studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol. Vítězné práce budou prezentovány v muzeu a na nejúspěšnější autory prací čeká překvapení.

 

Následně se 27. září 2013 bude konat již tradiční Noc vědců 2013. Při tomto energickém dni plném pokusů, workshopů, populárně laděných přednášek budou chtít vědci, technici, pedagogové a odborníci z mnoha oborů přesvědčit všechny přítomné, že energie se neskrývá jen ve slunečním svitu, větru, vodním proudu, v jádru nebo fosiliích, ale hlavně v lidské touze poznávat, objevovat a obdivovat svět kolem nás.

 

Objevte v sobě energii k poznání i vy a ještě si přitom zasoutěžte!

 

Pro více informací navštivte webové stránky http://muzeum.ji.cz/

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2013 / 24.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze