Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajské kolo McDonald’c Cupu zná vítěze pro letošní rok

Krajské kolo McDonald’c Cupu zná vítěze pro letošní rok
Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina se v pondělí 20. května na jihlavském stadionu utkali žáci základních škol v krajském finále šestnáctého ročníku fotbalového turnaje McDonald’s Cup. Za dobu své existence McDonadl’c Cup získal pozici největší sportovní akce pro školní mládež nejen v České republice, ale i v celé Evropě. „Rád bych poděkoval nejen fotbalistům a fotbalistkám za účast, ale i organizátorům, kterým není lhostejné trávení volného času žáků základních škol,“ ocenil pořádanou sportovní aktivitu Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

V kategorii A – mladší žáci se na prvním místě umístil tým ze Základní školy Seifertova Jihlava, druhé místo obsadili žáci Základní školy V Sadech Havlíčkův Brod a třetí místo patří Základní škole Bartuškova Třebíč. V kategorii B – starší žáci se na stupni vítězů umístili žáci Základní školy E. Rošického Jihlava. Druhé místo obsadili žáci Základní školy Školní Velké Meziříčí. Třetí místo patří Základní škole Hálkova Humpolec. První dva vítězné týmy kategorie B postupují do celorepublikového finále. Tento Svátek fotbalu se koná 10. a 11. června v Jihlavě. Finalisté a možná budoucí ligoví mistři vyběhnou na trávník prvoligového klubu FC Vysočina.

 

Prvního ročníku v roce 1997/1998 se zúčastnilo 27 tisíc žáků z 1 316 základních škol. Současné počty přihlášených děvčat a chlapců ve věku 6 – 11 let jsou téměř trojnásobné. Celý organizační tým dosahuje počtu přibližně 4,5 tisíce nadšených lidí.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2013 / 21.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze