Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina Arena Nové Město na Moravě: Světový pohár horských kol jede olympionik Jaroslav Kulhavý

Ilustrační foto
Už koncem týdne začíná ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě Světový pohár horských kol. Potřetí za sebou se do Česka resp. na Vysočinu vrací nejprestižnější bikerská soutěž, jejímž největším lákadlem bude start olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Organizátoři zařadili do programu navíc noční MTB hodinovku, která se pojede v sobotu 25. května večer od jedenadvaceti hodin.
 

 
 

Dvakrát za sebou byl novoměstský cross country závod vyhlášen Světovou cyklistickou federací UCI jako nejlepší podnik sezony. Jeho organizátoři letos budou usilovat o úspěšný hattrick. “Pokusíme se pro to opět udělat maximum. Z předchozích let máme zase o něco víc zkušeností, takže můžeme některé věci, které se nepovedly podle našich představ, ještě vylepšit,” svěřuje se generální manažer organizačního výboru Ján Svorada a svůj názor přidává i Petr Vaněk: „Je to pro nás obrovský závazek a další výzva, abychom uspěli i do třetice. Myslím, že k tomu máme dobře nakročeno, celý areál bude propracovanější a modernější, máme po dvou ročnících i více zkušeností."     

 

I v letošním roce bude po celou dobu závodů 24. – 26. května ve velkoplošném nafukovacím stanu Kraje Vysočina po celý víkend všem fanouškům zajišťovat doprovodný program také promotým Kraje Vysočina, který bude rozdávat nepostradatelné doplňky pro fandy horských kol, informací materiály a mapy Vysočiny. Stan včetně vybavení pořídil Kraj Vysočina v rámci projektu „Vítejte na Vysočině“ spolufinancovaného Evropskou unií a ROP Jihovýchod.

 

Kromě tradičních koncertů oživí letošní sobotní večírek i aktivní sportování. Po vzoru nočního závodu v rakouském Flachau se do Vysočina Areny chystá EP Energy MTB Night Race. Pojede se formátem převzatým z cyklokrosu, tedy na hodinu a jedno kolo. Vše za umělého osvětlení na 3,5 kilometrovém okruhu mistrovství světa v biatlonu! Samozřejmostí bude i sobotní maraton na tratích 40 a 80 kilometrů.

 

Světový pohár na Vysočině také bude jedna z mála příležitostí, kdy čeští fanoušci uvidí na domácí půdě v závodním nasazení olympijského vítěze a hrdinu posledního dne londýnských her Jaroslava Kulhavého, Kateřinu Nash nebo i Terezu Huříkovou či Ondřeje Cinka. Podle jejich dřívějších prohlášení, že se spoléhají právě na atmosféru a na fanoušky, bude právě Vysočina jeden z jejich hlavních vrcholů sezony.

 

Program Světový pohár horských kol 2013 – Nové Město na Moravě

 

Pátek 24. května
16:45 – kvalifikace Světový pohár sprint eliminator
18:00 – finále Světový pohár sprint eliminator

 

Sobota 25. května
8:15 – start maratonu Birell Bike Vysočina 80 km
8:55 – start maratonu Birell Bike Vysočina 40 km
11:15  - start Světový pohár cross country – ženy U23
11:17 - start Světový pohár cross country – juniorky
13:30 - start Světový pohár cross country – junioři
15:30 - start Světový pohár cross country – muži U23
19:30  - slavnostní předávání startovních čísel
21:00 – EP Energy MTB Night Race

 

Neděle 26. května
11:30 – start Světový pohár cross country – ženy elite
14:00 – start Světový pohár cross country – muži elite

 

NOVINKY, INFORMACE, AKREDITACE: www. mtbworldcup.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2013 / 20.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze