Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina navštívil chorvatský velvyslanec Frane Krnić

Kraj Vysočina navštívil chorvatský velvyslanec Frane Krnić
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v pátek 17. května 2013 setkal v sídle Kraje Vysočina s J. E. Frane Krnićem, velvyslancem Chorvatské republiky v České republice. Z jednání mimo jiné vyplynula oboustranná vůle ke spolupráci na úrovni partnerských regionů. Dalším důležitým bodem společného setkání bylo představení honorárního konzula Ivo Nešpora, který vede nový konzulát Chorvatské republiky v Brně, pod jehož působnost Kraj Vysočina společně se všemi moravskými kraji patří.
 

 
 

V diskuzi velvyslanec Krnić zmínil dosavadní spolupráci mezi českými a chorvatskými kraji a městy, probíraly se i aspekty možné hospodářské spolupráce a skutečnost, že se Chorvatsko otevírá také českým investorům. Intenzivnějším kontaktům by měl napomoci rovněž fakt, že se Chorvatsko stane členem Evropské unie k 1. červenci 2013.

 

„Kraj Vysočina podpoří vzájemné setkání podnikatelů a nebráníme se ani formě další spolupráce na úrovni regionů,“ zmínil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a dodal: „Pro občany Vysočiny, stejně jako celé České republiky, je Chorvatsko nejbližší destinací pro přímořskou letní dovolenou, díky čemuž existují mnohdy dlouholetá přátelství  a intenzivní vazby mezi Čechy a Chorvaty.“

 

Hejtman Běhounek se také chorvatskému velvyslanci zmínil, že Vysoká škola polytechnická Jihlava hledá partnerskou vysokou školu v Chorvatsku a že přenos zkušeností z Chorvatska by mohl být přínosem pro řízení cestovního ruchu na Vysočině.

 

 

 

Kraj Vysočina navštívil chorvatský velvyslanec Frane Krnić

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2013 / 20.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze