Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hlasování o osvětlení přechodů se blíží ke konci

Hlasování o osvětlení přechodů se blíží ke konci
Ještě do pátku 24. května je možné hlasovat o přechodech pro chodce v Kraji Vysočina a na jižní Moravě, které budou osvětleny díky projektu ČEZ. Mezi nominovanými přechody volí veřejnost tři nejnebezpečnější, u kterých považuje za potřebné instalovat osvětlení. Další dva přechody v každém regionu pak ještě vyberou odborníci z řad krajských zástupců Dopravní policie a BESIP.
 

 
 

Na prvních čtyřech místech jsou zatím přechody v Jihomoravském kraji, hned za nimi je průběžně pátý přechod pro chodce na ulici Jihlavská ve Velké Bíteši. Zveřejnění výsledků proběhne v týdnu od 27. do 31. května. V průběhu června a července přidělí Nadace ČEZ granty vybraným městům a obcím, které zpracují projekty, rozpočty a zahájí se stavební řízení. Aktuální stav hlasování naleznete na www.cezregiony.cz.

 

Jeden z členů odborné komise, Milan Stejskal krajský koordinátor BESIP pro Kraj Vysočina, k projektu dodává: „Překvapuje mne množství občanů, kteří se do hlasování zapojují. Je dobře, že mají o bezpečnost na silnicích zájem. Jsou mezi nimi jistě řidiči i chodci. Výběr zbývajících dvou přechodů pro Vysočinu a jižní Moravu proběhne dle našeho společného odborného stanoviska.“ Další členové odborné komise pro Vysočinu a jižní Moravu jsou: dopravní inženýři - kpt. Zbyněk Augustin (odbor služby dopravní policie Kraje Vysočina), kpt. Lubomír Sedlák (odbor služby dopravní policie Jihomoravského kraje), koordinátor BESIP Jihomoravský kraj Pavel Čížek.

 

 

  • převzato od ČEZ
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2013 / 20.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze