Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

MLADÝ DEMOSTHENES: Nejlepší řečník je i z Vysočiny

MLADÝ DEMOSTHENES: Nejlepší řečník je i z Vysočiny
Jakub Liška, student Gymnázia Vincence Makovského Nové Město na Moravě je jedním z vítězů letošní celostátní soutěže v řečnickém umění Mladý Demosthenes. „Jakub prošel úspěšně krajským kolem a byl žhavým želízkem v ohni v barvách Kraje Vysočina. Jeho přirozená komunikace ho předurčila k celorepublikovému úspěchu,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Porota celostátní soutěže v komunikaci Mladý Demosthenes, kterou pořádá společnost FACE OF NEW EUROPE, s. r. o. společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR,  prověřila 54 nejlepších řečníků vzešlých z krajských postupových kol. Ve čtyřech věkových kategoriích museli soutěžící osvědčit nejen své řečnické schopnosti nebo třeba originalitu projevu nebo pohotovost.

 

Výkon Jakuba Lišky byl korunován dobře vybraným tématem, které bylo vyhodnoceno mezi třemi nejlepšími v rámci celostátního kola. Vynikající výkon v celostátním kole řečnické soutěže může Jakub zopakovat výkonem ve zkoušce dospělosti, protože už v pondělí absolvuje maturitu. „Jsem už přijat na právnickou fakultu. Možná, že právě mé řečnické schopnosti předurčují moji kariéru právníka. Za příležitost poměřit své řečnické schopnosti v tak náročné soutěži děkuji“ uvedl skromný Jakub Liška.

 

Novinkou letošního finále bylo udělení ceny Téma roku, o které rozhodla speciální porota složená z radních pro oblast školství jednotlivých krajů ČR, zástupců ministerstev a dalších pracovníků státní správy. V rámci tohoto hodnocení Jakub se svým zamyšlením o roli papeže v náboženství obstál na stříbro.

 

Jak uvedla autorka projektu Jana Adámková od září 2013 se soutěž Mladý Demosthenes stane soutěží mezinárodní. Postupně se do něj zapojí Slovensko, země EU a v dalších ročnících například i Čína. Soutěž má velmi dobré renomé a mezi mladými lidmi je o ni velký zájem. V letošním roce se do projektu zapojilo více jak 78 000 dětí a mládeže z celkem 77 regionů ČR.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2013 / 18.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze