Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Chystá se otevření prvního krajského Family Pointu

Chystá se otevření prvního krajského Family Pointu
Místo přátelské rodině takzvaný Family Point bude už v pondělí 20. května slavnostně otevřeno v Havlíčkově Brodě. První krajské zařízení tohoto druhu bude mít své sídlo v Horní ulici nedaleko Havlíčkova náměstí a veřejnost se bude moci s novým místem a nabízenými službami seznámit od 15 hodin. Po Havlíčkově Brodě by měly na Vysočině vzniknout další dva Family Pointy, a to v Jihlavě a Třebíči.
 

 
 

Půjde o bezbariérové místo určené rodině, které bezplatně poskytne prostor pro přebalení, nakojení nebo ohřátí dětské stravy a dětský koutek. Zároveň také bude sloužit jako informační centrum o možnostech rodinných aktivit a službách pro rodinu v Kraji Vysočina. „Vycházíme vstříc zejména maminkám, které se při takřka každodenním vyřizování budou moci postarat o svoje děti v soukromí a v prostorách, které jsou k tomu vybaveny,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Family Point vybudovaný v Havlíčkově Brodě k uvedeným službám nabídne navíc bezplatné využití internetu či informace o poradenských službách, které se vážou k rodinné problematice. „Místo bude otevřené všem bez rozdílu víry, sociálního statusu a bez nutnosti jakékoli registrace,“ doplňuje Petr Krčál.

 

První krajský Family Point vznikl v rámci projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině – zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje“.  Projekt spojuje partnerství Kraje Vysočina s neziskovou organizací Informační a poradenské centrum Vysočina o.p.s., s organizací Centrum pro rodinu a sociální péči a společností 6. SENSE s.r.o.

 

Cílem tříleté práce je vytvoření podmínek pro sladění pracovního a rodinného života s podporou rovných příležitostí pro muže a ženy. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je postupné vybudování sítě Family Pointů v Kraji Vysočina. Následovat bude Family Point v Jihlavě a také v Třebíči.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2013 / 17.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze