Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Začala modernizace průtahu Telčí

Začala modernizace průtahu Telčí
V těchto dnech začala zásadní a rozsáhlá modernizace komunikace II/406 v průtahu města Telč. Součástí stavby, která přijde Kraj Vysočina na cca 25 miliónů korun, jsou také dvě nové okružní křižovatky. S financováním 85% nákladů pomůže kraji dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
 

 
 

Z důvodu nevhodných technických parametrů a četných dopravních závad na stávajícím silničním tělese se Kraj Vysočina rozhodl modernizovat úsek v intravilánu města Telč v délce 1,3 km. „Dvouletý projekt je rozdělen na dvě etapy. V letošní první etapě bude upraven úsek v ulici Hradecká, příští rok přijde na řadu ulice 9. května včetně vybudování dvou okružních křižovatek,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

 

Současně s krajskou rekonstrukcí silnice probíhá také rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě, chodníků a veřejného osvětlení. Investorem těchto prací je město Telč.

 

Projekt II/406 Telč – průtah získal podporu z Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013. Celkové výdaje na modernizaci průtahu budou činit přibližně 25 miliónů korun. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj pokryje 85 % způsobilých výdajů projektu, 5 % tvoří příspěvek ze státního rozpočtu ČR a zbývající část financuje Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

 

Kraj Vysočina se za pomoci Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013 dlouhodobě snaží o zlepšování dostupnosti hraničních přechodů a dalších dopravních návazností s Dolním Rakouskem. V předchozích dvou letech byly dokončeny projekty II/152 Jaroměřice nad Rokytnou – Dědice a II/408 Jemnice – most. Kromě investičních projektů na rekonstrukce dopravní infrastruktury je v realizaci také projekt na zpracování projektových dokumentací k budoucím dopravním stavbám.

 

 

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: zizka.r@kr-vysocina.cz
 

Začala modernizace průtahu Telčí

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2013 / 17.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze