Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Soutěž Regionální potravina Kraje Vysočina

Soutěž Regionální potravina Kraje Vysočina
Producenti mohou přihlašovat své regionální produkty do čtvrtého ročníku soutěže o značku Regionální potravina Kraje Vysočina až do 22. května 2013. Výrobek, který usiluje o tuto značku, musí být vyroben na Vysočině z regionálních surovin. Soutěží se v devíti kategoriích, ocenění Regionální potravina získá vždy jen ten nejlepší výrobek v každé kategorii. „Soutěž je nástrojem propagace regionálních potravin a Kraj Vysočina je připraven udělat maximum pro zvýšení jejich obliby,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.
 

 
 

Zasedání regionální hodnotitelské komise je naplánováno na 7. června 2013 v Třebíči. Slavnostní vyhlášení výsledků pak bude tradičně součástí rodinného dne ve Westernovém městečku Šiklův mlýn na konci prázdnin.

 

Mezi aktuální nositele značky Regionální potravina patří Bítešská paštika hrubá (Uzenářství a lahůdky Sláma s.r.o.), Farmářský sýr a svačinové mléko (Moravia Lacto a.s.), Tvarohový krém s čokoládou (Farma rodiny Němcovy s.r.o.), chléb pšenično-žitný (Pekařství MALENA s.r.o.), Dalešické medové řezy a dort Excelsior, Sladovky medové (Dalešické cukrářství s.r.o.), Rebel Originál Premium (Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s.), brambory Keřkovské rohlíčky z České Bělé (Vesa Česká Bělá, a.s.), ovoce a ořechy v medu (Včelí farma Kurtinovi), stařečské pečené koleno (Karel Doležal), Smetanový sýr Fénix – termizovaný, Archivní sýr (Jaroměřická mlékárna, a.s.), Bítešský chléb (Jeřábkova pekárna s.r.o.), Dalešická 11° (Akciový pivovar Dalešice, a.s.), Balené brambory Vysočiny, salátové, odrůda Princess (EURO AGRAS, s.r.o.), Vysočina 1967 (Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí, a.s.), Medovina z Vysočiny (Jiří Sláma), Med (KURTIN s.r.o.)

 

Více informací na http://eagri.cz/public/web/regionalni-potraviny/pro-vyrobce/vysocina/

 

 

  • Olga Kameníková, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kamenikova.o@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2013 / 16.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze