Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na bezpečný internet upozorňuje krajská značka

Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET
Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET je značka udělovaná krajskými informatiky a mohou ji získat ICT společnosti v Kraji Vysočina, jejichž produkty naplňují myšlenku elektronické bezpečnosti. „Aktuálně používá značku šest ověřených společností a očekáváme, že zájem o její získání bude stoupat,“ uvedl Petr Pavlinec z krajského odboru informatiky.
 

 
 

V souvislosti s nedávnými DDoS útoky na velké zpravodajské servery se stále více uživatelů IT technologií zajímá o problematiku elektronické bezpečnosti. Kraj Vysočina se již několik let snaží v této oblasti zvyšovat osvětu, mimo jiné uděluje značku elektronické bezpečnosti Kraj Vysočina DOPORUČUJE PERO BEZPEČNÝ INTERNET, kterou mohou získat ICT společnosti v Kraji Vysočina, jejichž produkty naplňují myšlenku elektronické bezpečnosti. A protože elektronická bezpečnost není v současné době pouze o používání vhodného antiviru, je možnost garance kvality poskytovaných služeb nabízena nejen prodejcům softwaru, ale i prodejcům hardwaru, poskytovatelům internetového připojení nebo tvůrcům webových stránek, apod.

 

Více informací o značce naleznete na internetových stránkách www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost, kde jsou také informace pro společnosti, které by chtěli značku získat.

 

Denial-of-service útok je typ útoku na počítač nebo síť, který má způsobit nedostupnost dané služby, typicky síťového připojení. Obvykle se provádí tak, že je cílový systém zahlcen ohromným množstvím nesmyslných dotazů.

 

  • Více informací také na http://www.kr-vysocina.cz/bezpecny-internet/d-4035698/p1=44979
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2013 / 13.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze