Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hotelová škola Třebíč reprezentovala Českou republiku a Kraj Vysočina

EU
Vítězství v celostátní soutěži o Evropské unii „Euroscola“ bylo pro dvacítku studentů Hotelové školy Třebíč současně pozvánkou k návštěvě Evropského parlamentu ve Štrasburku. Na přelomu dubna a května se tam setkalo 27 nejlepších studijních týmů z celé Evropy a Českou republiku reprezentovala krajská škola z Třebíče.
 

 
 

Šest stovek studentů ze států EU nejelo do Štrasburku na výlet. Hlavním cílem studijní cesty bylo setkání s evropskými europoslanci a výměna zkušeností napříč kontinentem. „Důraz byl kladen i na zahajovací setkání, během něhož jeden ze studentů z každé země představil svoji školu v jednom z úředních jazyků orgánů Evropské unie, který není jeho mateřským jazykem. Následné diskusní fórum se týkalo šesti oblastí: obnovitelné zdroje energie, svoboda informací, občanská kultura, zemědělská politika, migrace a začleňování a také budoucnost Evropy. Nakonec proběhlo plenární shromáždění v „Půlkruhu Evropského parlamentu“, prezentace a obhajoba zpráv jednotlivých pracovních skupin, předání diplomů a slavnostní ukončení za tónů evropské hymny,“ popsala aktivity Libuše Kolářová, ředitelka Hotelové školy Třebíč.

 

Zpět do České republiky se vracela česká delegace plna dojmů. Většina z nich ocenila především možnost obhajovat své názory, hovořit anglicky a poznat vrstevníky z celé Evropy, ale i historii a architekturu samotného Štrasburku. Pro studenty cestovního ruchu Hotelové školy Třebíč byla tato cesta příslibem dalších úspěchů v jejich budoucnosti. Přínosem pro samotnou školu je získání cenných zahraničních kontaktů pro další spolupráci a také srovnání vědomostí a schopností studentů Hotelové školy Třebíč v mezinárodním měřítku.

 

  • Zdroj: Hotelová škola Třebíč
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.5.2013 / 10.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze