Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pozvání do sídla kraje na výstavu o výchově lesních porostů

Pozvání do sídla kraje na výstavu o výchově lesních porostů
Výstava fotografií o výchově lesních porostů včetně doprovodných textů je ode dneška až do konce května k vidění v kongresové budově sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Soubor snímků tematicky i logicky navazuje na výstavu Zakládání lesů (zalesňování) uspořádanou v loňském roce.
 

 
 

„Vysočina není sice krajem s největším plošným zalesněním, ale lesní porosty patří k důležitým krajinným prvkům našeho regionu. Výstava má za cíl ukázat, že na kvalitu porostů má vliv nejen správné založení lesních porostů, ale také následná výchova. Jedná se o činnost nezbytnou, ale finančně ztrátovou, a proto je podporována z krajského rozpočtu,“ uvedl Zdeněk Chlád, radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí. Kraj Vysočina podporuje výchovu v lesních porostech podle platných zásad od roku 2006. V roce 2012 bylo na výchovu v porostech do 40 let věku poskytnuto více než 6 milionů korun.

 

Výstava ukazuje výchovu jehličnatých, listnatých i smíšených porostů a zároveň přiblíží důvody provádění výchovy, její členění a také konkrétní snímky z praktického hospodaření v lese.

 

 

  • Jiří Bartoš, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2013 / 7.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze