Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpoří dobrovolnictví více než dvěma miliony korun

Kraj Vysočina podpoří dobrovolnictví více než dvěma miliony korun
Rozvoj bezplatné laické pomoci v sociálních službách tzv. dobrovolnictví podpoří Kraj Vysočina v letošním roce částkou 2 676 300 korun. „Deset poskytovatelů resp. dobrovolnických center tyto peníze využije na rozvoj neformální pomoci osobám závislým na pomoci jiné osoby především v oblasti pečovatelských služeb a sociálního poradenství,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. Dále doplnil, že dobrovolníci každoročně odpracují několik desítek tisíc hodin zdarma, ale na jejich zaškolení a koordinaci jejich práce jsou potřebné dotace z kraje.
 

 
 

O dotace se v termínu přihlásilo celkem 11 poskytovatelů, deset z nich bylo úspěšných. Ti mohli žádat o dotaci ve výši až 300 tisíc korun při doložení vlastní minimálně 30% spoluúčasti s tím, že předložený projekt řešil fungování dobrovolnického centra, rozsah činnosti, počty dobrovolníků a plány jejich aktivit. Nejčastěji jsou dobrovolnické aktivity směřovány k organizování skupinových činností v pečovatelských domech, domovech pro seniory, na pomoc aktivit zdravotně postižených ve stacionářích, kde zajišťují výlety nebo rozvoj pohybových schopností při cvičení a vybraných terapiích.

 

Podpora Kraje Vysočina je formou systémových dotací dobrovolnickým centrům poskytována od roku 2010, celkem bylo v období 2010 - 2012 na tyto aktivity uvolněno 7,6 miliónů korun. V letech 2005 – 2009 byl vyhlašován grantový program s tímto zaměřením z Fondu Vysočiny. Letošní dotaci bude muset ještě schválit Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2013 / 7.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze