Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V příštím týdnu začíná rozsáhlá rekonstrukce dálnice D1

V příštím týdnu začíná rozsáhlá rekonstrukce dálnice D1
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl se dnes znovu sešel s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic ČR Davidem Čermákem. Na programu jednání za účasti zástupců Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina byl aktuální vývoj v modernizaci dálnice D1, harmonogram stavebních prací i zajištění přístupu složek IZS k opravovaným úsekům č. 14 Větrný Jeníkov – Jihlava a č. 21 Lhotka – Velká Bíteš. Stavební práce na zmíněných úsecích začnou ve čtvrtek 9. května.
 

 
 

Úseky dálnice připravené k modernizaci v Kraji Vysočina (úsek 14,  21, 9)

Větrný Jeníkov – Jihlava (104 – 112 včetně mimoúrovňového křížení) vč. demolice a výstavby mostu na 107 km, sanace mostu mezi 109 a 110 km sloužícím jako propojení odpočívek

Lhotka – Velká Bíteš (153 – 162) vč. demolice a výstavby nových mostů na 156 km, 162 km a definitivní demolice bez náhrady mostu na 160 km

Loket – Hořice (66 – 75) vč. demolice a výstavby nových mostů na 71 km, 69 km a sanace podjezdu na 67 km (předpoklad zahájení prací červen/červenec 2013)

 

V průběhu dvou dnů bude připraveno vodorovné i svislé dopravní značení. „ V dotčených úsecích dojde k omezení rychlosti na 80 km v hodině, provoz však bude veden ve dvou jízdních pruzích v každém směru. Pouze v sobotu 11. května v úseku Lhotka – Velká Bíteš budou moci řidiči projet na prahu jen jedním jízdním pruhem,“ informoval generální ředitel David Čermák. Ten také přislíbil, že pokud dojde k prokazatelnému poškození komunikací v blízkosti dálnice, je připraven zajistit finance na jejich opravu. „Největší obavu máme z těžké nákladní dopravy, která neúměrně zatíží zejména souběžnou komunikaci II/602. Kraj Vysočina do ní v uplynulých čtyřech letech investoval přibližně miliardu korun, navíc s využitím evropských dotací, kde musíme splnit podmínku udržitelnosti. V opačném případě bychom museli peníze vrátit,“ sdělil náměstek Libor Joukl.

 

Z důvodu modernizace dálnice D1 budou připraveny provizorní komunikace pro zásah složek IZS v případě krizové situace. Zástupci kraje i jednotlivých složek IZS byli na dnešním jednání ubezpečeni, že provizorní komunikace budou připraveny ještě před zahájením stavebních prací na dálnici i bouracích prací na mostních objektech. „Abychom urychlili etapu bourání mostů, zvažujeme nyní také variantu dvanáctihodinové noční uzavírky, kdy by se naráz odstranily všechny dotčené objekty,“ doplnil David Čermák. Výhledově by se tak mohlo stát v červenci nebo srpnu letošního roku.

 

V pohotovosti jsou také odtahové služby, které budou držet nepřetržitou 24hodinovou službu ve svých sídlech. Ve špičkách od 6 do 10 hod a od 15 do 18 hod. budou k dispozici přímo na dálnici.

 

Více informací o modernizaci nejstarší a nejvytíženější české dálnice jsou k dispozici na http://www.novad1.cz/. Zde by se už od příštího týdne měly objevovat denní reporty o činnosti na D1 i týdenní plány stavebních prací.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2013 / 3.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze