Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Univerzita třetího věku zahájí nový ročník v Havlíčkově Brodě

Univerzita třetího věku zahájí nový ročník v Havlíčkově Brodě
Zájemci o studium na vysoké škole v rámci Univerzity třetího věku mají další možnost tohoto vzdělávání hned ve dvou domovech pro seniory na Vysočině. Ve Velkém Meziříčí probíhá již druhý ročník kurzu o Zdravém životním stylu seniorů a v Domově pro seniory Pelhřimov běží první ročník stejného tematického zaměření. Třetím místem, kde se bude toto vzdělávání uskutečňovat je Havlíčkův Brod a jeho budova domova pro seniory, umístěná v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod.
 

Odkazy


 
 

V rámci pilotního ročníku budou mít zájemci z Havlíčkova Brodu a okolí možnost vyzkoušet si tento druh vzdělávání na čtyřech přednáškách, které mohou všichni zájemci navštívit zdarma. Přednášky se uskuteční podle uvedeného přehledu.

 

28. 5. 2013

ThMgr. Milan Klapetek

O smyslu svátků v životě člověka a lidského společenství

4. 6. 2013

ThMgr. Milan Klapetek

František Vymazal – brněnský Sokrates

18. 6. 2013

Jana Vejsadová

Vliv hudby na paměť a učení, Mozartův efekt

25. 6. 2013

ThMgr. Milan Klapetek

Báje, pověsti a život našich slovanských předků

 

Vyplněnou přihlášku mohou zájemci o studium odevzdat na adresu místa konání akce (Domov důchodců Ždírec se sídlem v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod, Husova 2624, Havlíčkův Brod), nebo na adresu pořadatele (Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí, Žižkova 57, Jihlava), nebo elektronicky na adresu: krizova.t@kr-vysocina.cz. Přihlášky je možné odevzdávat až do středy 22. 5. 2013.

 

V září letošního roku začne oficiální výuka a studium bude rozděleno do dvou semestrů, s výukou vždy v úterý jednou za 14 dní. "Unikátnost tohoto projektu spočívá v tom, že je určen nejen pro seniorskou veřejnost, ale i pro uživatele domovů pro seniory a osoby se zdravotním postižením, protože tito lidé nemají dostatek příležitostí k tomuto druhu vzdělávání," doplnil Petr Krčál, krajský radní pro oblast sociálních věcí.

 

Srdečně zveme všechny seniory k účasti na Univerzitě třetího věku v Havlíčkově Brodě. Čeká zde na ně nejen množství nových poznatků, ale i jedinečná možnost potkávat se a seznamovat se se svými vrstevníky.

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2013 / 3.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze