Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Europoslankyně Zuzana Brzobohatá navštívila Domov důchodců ve Ždírci

Europoslankyně Zuzana Brzobohatá navštívila Domov důchodců ve Ždírci
Aktuální stav stavby Domova důchodců ve Ždírci zajímal v tomto týdnu poslankyni Evropského parlamentu Zuzanu Brzobohatou. V krajském sociálním zařízení byla v uplynulém roce dokončena první plánovaná etapa rekonstrukce - oprava hlavní budovy. V současnosti tu finišují práce na prvním krajském centru pro seniory s rozvinutou demencí.
 

 
 

Během druhé etapy bude ve Ždírci vybudováno specializované pracoviště, kde najdou potřebnou péči klienti postižení Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence a jehož kapacita dosáhne 60 lůžek situovaných do třiceti dvoulůžkových pokojů. Konečná kapacita domova tak dosáhne 114 lůžek. „Kraj věnuje velkou pozornost klientům s jednotlivými druhy demencí. Odborná péče o tyto lidi je velmi důležitá i pro jejich rodiny, které budou moci se seniory lépe komunikovat a mohou využít i poradenských služeb pro rodiny,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

„Kraj Vysočina buduje zodpovědně zařízení srovnatelné s evropskými. Jde o projekt, který bude mít své opodstatnění, a to s ohledem na prohlubující se problém jménem Alzheimerova nemoc,“ řekla Zuzana Brzobohatá. Europoslankyně si prohlédla také prostory přilehlého parku. Ten bude díky podpoře Evropské unie zrevitalizován a v budoucnu poslouží jako bezpečné místo pro procházky klientů.  První klienti by se do nově postaveného pavilonu měli nastěhovat v září tohoto roku.

 

 

Europoslankyně Zuzana Brzobohatá navštívila Domov důchodců ve Ždírci

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2013 / 3.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze