Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hejtman kraje Jiří Běhounek ocenil výsledek nevšední spolupráce

Hasičský automobil Scania v Náměšti nad Oslavou
Neobyčejný dar od společnosti NET4GAS, s. r. o. převzali dnes dopoledne hasiči v Náměšti nad Oslavou. Téměř nový kombinovaný hasicí automobil na podvozku Scania bude sloužit místní jednotce profesionálních hasičů. Ti jej využijí zejména při likvidaci požárů v průmyslových provozech. Svým stářím necelé tři roky tvoří tento vůz nejmodernější součást vozového parku zdejší stanice. Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka si klíče od vozidla převzal z rukou jednatele společnosti NET4GAS, s. r. o. Radka Benčíka ředitel HZS Kraje Vysočina Petr Beneš.
 

 
 

Slavnostní předání se konalo v rámci akce HZS Kraje Vysočina „Dny otevřených dveří“ a symbolicky těsně před svátkem sv. Floriána, patrona hasičů. „Velmi si tohoto štědrého daru od společnosti NET4GAS, s.r.o. vážíme a ceníme. Není žádným tajemstvím, že si v současně době díky přetrvávajícím finančním problémům nemůžeme dovolit nákup nových vozidel na naše stanice a právě stanice profesionálních hasičů v Náměšti nad Oslavou novou techniku opravdu potřebuje. Zásahová technika, kterou na této stanici disponujeme je totiž téměř třicet let stará. Společnosti, která nám vůz věnovala, patří pochopitelně poděkování nejenom od hasičů, ale také od občanů v Náměšti nad Oslavou a okolí, protože právě jim bude ve finále tato technika sloužit“, uvedl ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Ing. Petr Beneš.

 

Podle jednatele Radka Benčíka: „Mezi dlouhodobé priority společnosti NET4GAS patří snaha o odpovědný a partnerský přístup k lidem, kteří žijí v místech, kde působíme. Považuji za zcela přirozené, když se snažíme pomoci takovým způsobem, který má efektivní a hlavně praktické využití. Věřím, že náš hasičský vůz Scania, který dnes převzal ředitel HZS Kraje Vysočina plk. Petr Beneš, bude náměšťským hasičům spolehlivým pomocníkem nejen při záchraně lidských životů, ale také při zvládání všech situací, kdy bude nezbytný rychlý a kvalitní zásah Hasičského záchranného sboru. Jsem velice rád, že tato technika přišla do těch správných rukou."  

 

Kombinovaný hasící automobil se svojí koncepcí řadí mezi cisterny pro zásah vodou nebo pěnou. Je to speciální vozidlo určené k hašení vysoce hořlavých látek. Automobil je postaven na dvounápravovém podvozku Scania a je vybaven odstředivým čerpadlem THT TO 3000, vodní nádrží o objemu 3 400 l a nádrží na pěnidlo o objemu 210 l.  Vozidlo je dále vybaveno práškovým hasícím zařízením a hasícím vzduchopěnovým zařízením ONE SEVEN. Určeno je pro přepravu šestičlenné posádky.

 

 

Hejtman kraje ocenil výsledek nevšední spolupráce

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.5.2013 / 2.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze