Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Jihlava modernizuje expozice

Muzeum Vysočiny Jihlava slaví 120 let
Vybrané expozice Muzea Vysočiny Jihlava prochází proměnou. Modernizace, na kterou muzeum získalo evropské dotace, má být hotová do dvou let. „Už letos muzeum pozve návštěvníky na prohlídku zcela nové přírodovědné expozice Živá příroda Českomoravské vrchoviny a Chráněná území Jihlavska, příští rok dojde na změny expozice nejstarších a nejnovějších dějin Jihlavska a na Lapidárium,“ informovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Faktická realizace nových expozic v krajském Muzeu Vysočiny Jihlava, které atraktivní formou představí historii a přírodu regionu, začala už v dubnu. „Původní koncept instalovalo muzeum v 60. letech 20. století, a proto cca od r. 2000 procházel postupnou rekonstrukcí. Zásadní vliv na rychlost a možnosti jeho architektonického a výtvarného řešení mělo získání dotace z ROP Jihovýchod na projekt Modernizace a dokončení expozic muzea v Jihlavě – rozvoj turistických atraktivit krajského města,“ doplňuje Marie Kružíková s tím, že hotovo by mělo být do konce příštího roku. V té době už bude v plném proudu modernizace další části krajského muzea v Jihlavě zaměřená na expozice nejstarších a nejnovějších dějin Jihlavska a pracovat se bude na rozšíření Lapidária. Definitivní tečku za modernizací expozic Muzea Vysočiny Jihlava udělají kurátoři na podzim roku 2014. Celkové výdaje projektu podporovaného ROP Jihovýchod jsou stanoveny na více než 12,7 milionu korun.

 

Jako malou omluvu za omezení spojená se změnou expozic nabízí vedení muzea za každý placený vstup další návštěvu do konce tohoto roku zdarma.

 

Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na http://muzeum.ji.cz/

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2013 / 2.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze