Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na obnovu regionálních letišť dá letos Vysočina další milióny korun

Na obnovu regionálních letišť dá letos Vysočina další milióny korun
Na obnovu a modernizaci pěti regionálních letišť na území Kraje Vysočina letos kraj přidá přes 2,2 milionu korun. Podporu z rozpočtu kraje získala letiště poprvé v minulém roce především proto, že je využívají i záchranáři. Aerokluby si po dlouhé době mohly dovolit také úpravy travnatých vzletových a přistávacích drah. „Kraj hradí nejvýše polovinu nákladů každého projektu s tím, že tato částka nepřevýší půl milionu korun,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Krajské dotace se týkají pěti letišť, která jsou v Jihlavě, Křižanově, Chotěboři, Havlíčkově Brodě a Přibyslavi. Aeroklub v Přibyslavi plánuje opravit střechu hangáru. Zajistí také osvětlení a vyznačení heliportu pro vrtulník záchranářů. "Osvětlení pomůže, hlavně když jsou zhoršené povětrnostní podmínky," uvedl předseda aeroklubu Zdeněk Špaček. Loni už byla na přibyslavském letišti opravena rozbitá příjezdová cesta. "Pacienti, když už se převážejí vrtulníkem, jsou ve velice vážném stavu, každý hrbol jim vadí," doplnil. Havlíčkobrodský aeroklub bude prostřednictvím krajských peněz financovat výměnu půl století staré střechy hangáru, peníze potřebuje také na nádrž na palivo. Aerokluby v Jihlavě a v Křižanově by rády pokračovaly v rekonstrukci letištních zpevněných ploch.

 

Žádosti o podporu modernizací regionálních letišť musí schválit ještě Zastupitelstvo Kraje Vysočina, které zasedne v polovině května.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2013 / 2.5.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze