Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stavba Vysočiny: Kraj přihlásí dvě stavební investice

Stavba Vysočiny
Do letošního 11. ročníku Stavba Vysočiny chce kraj přihlásit dvě investiční akce. Výjezdové stanoviště v Třebíči bude soutěžit v kategorii Novostavby občanské vybavenosti a v kategorii Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti bude nominována rekonstrukce domova důchodců ve Ždírci. „Do soutěže Stavba Vysočiny se snažíme každý rok přihlásit nějaký zajímavý krajský projekt. Vloni jsme nominovali také dva a Kraj Vysočina si odnesl čestné uznání tedy pomyslné druhé místo za Pavilon pro matku a dítě v třebíčské nemocnici,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku.
 

 
 

Jednotlivé stavební akce realizované v období od 1. 1. 2011 do 31. 12. 2012 může přihlásit investor, architekt, projektant nebo zhotovitel až do pátku 3. května 2013. Cílem soutěže Stavba Vysočiny je propagace regionální architektury a stavebnictví, ale i snaha zdůraznit estetickou a řemeslnou stránku jednotlivých soutěžních realizací.  Slavnostní vyhlášení je naplánováno na 13. června 2013 na zámku v Náměšti nad Oslavou.

 

Soutěžní kategorie:

A - Novostavby občanské vybavenosti

B - Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti

C - Stavby pro bydlení

D - Dopravní a inženýrské stavby

E - Průmyslové a technologické stavby

F - Vodohospodářské a ekologické stavby

 

O nejlepších stavbách rozhodne vedle odborné poroty také laická veřejnost, a to prostřednictvím SMS hlasování, které bude odstartováno 10. května a potrvá do 19. května. Nejlepší stavbu na území Kraje Vysočina vybírá také hejtman Jiří Běhounek, který udělí Cenu hejtmana a posledním individuálním oceněním je Cena časopisu stavebnictví.

 

Kromě cen pro nejlepší stavby regionu je vyhlášena také soutěž o nejlepší studentský projekt na dané téma. V letošním ročníku mají studenti za úkol navrhnout přímo v Náměšti nad Oslavou místo stávající budovy nový moderní polyfunkční dům. Svého ocenění se dočkají také studenti učebních oborů v soutěži Učeň roku.

 

Více informací na www.stavbavysociny.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2013 / 24.4.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze