Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodní den památek a sídel: ocenění pro Polnou i mladou fotografku z Brtnice

Mezinárodní den památek a sídel: ocenění pro Polnou i mladou fotografku z Brtnice
U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel byly včera na Pražském hradě rozdány ceny v soutěži Historické město roku 2012. Za Kraj Vysočina si ocenění a stotisícovou odměnu odnesl starosta Polné Jindřich Skočdopole. Celkové vítězství patřilo městu Jilemnice, která leží v Libereckém kraji. Součástí programu byla také fotosoutěž, ve které dokázala zabodovat třináctiletá Simona Řehořková z Brtnice, když v konkurenci pětiset přihlášených snímků získala třetí místo.
 

 
 

Do soutěže Historické město roku 2012, kterou tradičně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, se v Kraji Vysočina přihlásila kromě Polné také Telč, Brtnice, Třebíč a město Pelhřimov. Starosta Polné Jindřich Skočdopole po převzetí ceny řekl: „Je to velký úspěch nejen pro samotné město, ale pro všechny ty, kteří se starají v Polné o městské a církevní památky a zároveň pro ty, kteří opravují a zvelebují své domy, fasády a střechy.“

 

Talentovaná Simona Řehořková navštěvuje v Brtnici fotokroužek pod vedením profesionální fotografky Sylvy Koukalové. Zájmový kroužek vznikl v roce 2010 kvůli fotografické soutěži MLADÍ FOTOGRAFUJÍ PAMÁTKY a funguje dodnes. Oceněný snímek vznikl už před dvěma lety v květnu při zadání úkolu vyfotit sochu s památkou. Do národního kola soutěže bylo zasláno celkem 500 fotografií.

 

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich části, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2013 / 19.4.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze