Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Svět modelů vojenské techniky v Třešti

 

 
 

Adresa

A. Dvořáka 47

589 01 Třešť

e-mail: mesto@trest.cz

web: http://www.trest.cz/turisticke-cile/ds-1081/p1=2468

 

Otevírací doba

Po - Ne 9:00 - 17:00

Prohlídka bez průvodce, klíče se vyzvedávají v pokladně na nádraží.

 

Vstupné

Dospělí 20 Kč
Děti, studenti, senioři 10 Kč

 

V bývalé čekárně vlakového nádraží vznikla díky projektu DY-THA rail spolufinancovaného z Evropské unie expozice modelů vojenské techniky, která byla slavnostně otevřena 11. srpna 2012. Vystavené modely bojové techniky pocházejí od třešťského modelářského nadšence RNDr. Vladimíra Balíka CSc., předního ornitologa a odborníka na volně žijící prvoky - krytenky, který většinu svého volného času věnoval právě modelařině. Unikátnost celé sbírky je v rozsahu druhů modelů a v tom, že ji celou postavil sám. Všechny modely jsou navíc vyrobené technikou, která se už dnes nepoužívá a dokládá tak zručnost svého tvůrce.

Jeho rodina darovala rozsáhlou sbírku, která čítá více jak 750 plastikových modelů, městu Třešť.  V expozici je k vidění necelá polovina darovaných modelů, mezi nimiž jsou modely letadel, bojových vozidel, tanků, motorek, lodí a další výzbroje. Sbírka je rozdělena podle jednotlivých armád, sekce jsou věnované československé, americké, sovětské a německé armádě. Popis jednotlivých modelů, texty, panoramata doplnili členové Klubu plastikových modelářů Jihlava.

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2013 / 1.6.2020
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze