Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seminář k problematice elektronické bezpečnosti

Seminář elektronické bezpečnosti
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 29. dubna 2013 Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Semináře se zúčastnilo zhruba 40 účastníků. Jednalo se o informatiky z obcí a příspěvkových organizací Kraje Vysočina, zaměstnance školských zařízení, státní správy a o odbornou veřejnost.
 

 
 

Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 29. dubna 2013 Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Semináře se zúčastnilo zhruba 40 účastníků. Jednalo se o informatiky z obcí a příspěvkových organizací Kraje Vysočina, zaměstnance školských zařízení, státní správy a o odbornou veřejnost.

Seminář zahájil Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina, který také vystoupil s první prezentací, ve které seznámil účastníky s činností Pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Informoval mimo jiné o proběhlých soutěžích, Značce Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET, či o chystaném projektu Vysočina bezpečně online. Dále vystoupil Jiří Palyza z Národního centra bezpečnějšího internetu, který účastníky informoval o aktuální situaci v oblasti elektronické bezpečnosti a o aktivitách NCBI. Následující přednášku měl Ivo Kuttelwascher z Vysočina Education, který účastníky Semináře informoval o projektu i-bezpečná škola.

Po krátké přestávce následovala přednáška Mjr. Mgr. Martina Vaněčka, který účastníky seznámil s aktuálními problémy v oblasti informační kriminality v Kraji Vysočina. Dále vystoupila Andrea Kropáčová, zástupce sdružení CESNET a CZ.NIC, která informovala o činnosti národního CSIRTu a o nedávných DDOS útocích. Jako poslední vystoupila na semináři Marie Prausová z Národního bezpečnostního úřadu s informacemi o Návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti.

Prezentace jsou ke stažení zde.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2013 / 5.5.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze