Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hotelová škola Třebíč zvítězila na Gastrofestivalu v Nitře

Hotelová škola Třebíč zvítězila na Gastrofestivalu v Nitře
Eliška Vostalová a Vojtěch Poskočil z reprezentačního družstva třebíčské hotelové školy získali nejvyšší ocenění v hlavní soutěži mezinárodního Gastrofestivalu Nitra 2013. Zástupcům z Vysočiny se podařilo uspět v silné konkurenci týmů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska, Chorvatska a Francie. Další dva členové reprezentačního týmu David Průša a Veronika Přepechalová přidali k prvenství ještě bronzový pohár za přípravu slavnostní tabule a obsluhu hostů.
 

 
 

V hlavní soutěži bylo úkolem žáků připravit čtyřchodové menu pro VIP hosty doplněné vybranými druhy a ročníky moravských přívlastkových vín. Vrcholem gastrosoutěže se stalo pódiové vystoupení a dohotovení pokrmů přímo před zraky významných hostů a odborné poroty. Porotci hodnotili nejen úpravu pokrmů, způsob servírování, chuť, originalitu, ale také servis, výzdobu slavnostní tabule a celkové sestavení zážitkového menu. „Jsem na naše studenty velice pyšná a těší mě, že hlavní komisař označil naši zážitkovou gastronomi za hodnou nejen evropské, ale i světové soutěže. Hodnocení našich žáků bylo jednoznačné a o několik úrovní předčilo ostatní soutěžní družstva,“ neskrývala radost Libuše Kolářová, ředitelka Hotelové školy Třebíč.

 

Odbornými garanty na gastrofestivalu v Nitře byli učitelé hotelové školy Zdeněk Pilát a Jarmila Necidová. Zřizovatelem Hotelové školy Třebíč je Kraj Vysočina, který s Nitranským samosprávným krajem podepsal partnerskou smlouvu v roce 2006.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2013 / 28.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze