Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Kraj zvažuje další modernizace nemocničních pavilonů

Kraj zvažuje další modernizace nemocničních pavilonů
Rekonstrukci pavilonu interny Nemocnice Jihlava a výstavbu nového pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč posunulo dnes vedení Kraje Vysočina do fáze zahájení investorské přípravy. V obou případech jde o objekty nutné k zajištění základních zdravotních služeb krajských nemocnic. „S ohledem na poměrně značný rozsah stavebních prací, je potřebné v dostatečném předstihu vyjasnit rozsah stavební úpravy, definovat funkce budov, navrhnout a řešit projektovou přípravu. V tuto chvíli chceme znát předpokládané finanční náklady, časový plán a vazby na zajištění provozu dotčených oddělení nemocnic,“ uvedl ke zvažovaným záměrům Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku s tím, že o skutečné realizaci těchto akcí může být na základě zjištěných skutečností rozhodnuto až následně.
 

 
 

Nemocnice Jihlava – rekonstrukce pavilonu interny

Kraj zahajuje investorskou přípravu sedmipodlažní budovy z roku 1983. Vnější plášť budovy vč. zateplení a výměny oken byly v roce 2011 řešeny v rámci programu Úspory energií na budovách Kraje Vysočina, kraj také nechal rekonstruovat výtahy. Vše v celkové hodnotě přesahující 55 miliónů korun. Nyní je třeba zvážit rozsah stavebních a technických úprav vnitřních částí budov při respektování nastaveného funkčního využití budovy v rámci koncepce Nemocnice Jihlava. Nedílnou součástí stavebního záměru bude návrh na zajištění zdroje financování investiční výstavby, eventuálně i financování vnitřního vybavení a lékařských přístrojů a velice přísné posouzení provozních nákladů. Toto by mělo být vedení Kraje Vysočina předloženo v druhé polovině roku 2013. Poté bude rozhodnuto, co s projektem dále.

 

Nemocnice Třebíč – pavilon chirurgických oborů

Pětipatrová panelová budova pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč z roku 1985 už prakticky dosloužila svému účelu a vedení Kraje Vysočina aktuálně řeší situaci její obnovy. Projekt resp. zpracovaná koncepce  dostavby třebíčského areálu vznikla už v roce 2011, nyní bude upraven podle reálných a aktuálních potřeb. Výstavba nového pavilonu CH v místě stávajících historických budov A a A1, které tedy pravděpodobně čeká demolice. V této souvislosti jsou investiční přípravy složitější o vazby demolic s ohledem na zajištění provozu dotčených oddělení nemocnice, dále je třeba stanovit ve spolupráci s vedením nemocnice kapacitu budovy, skladbu oddělení, koncepci urgentního příjmu, dopravní a technické vazby a souvislosti. Toto by mělo být vedení Kraje Vysočina předloženo v druhé polovině roku 2013 až na základě předložených zjištění bude vedení kraje rozhodovat, co a v jakém rozsahu bude následovat.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2013 / 26.2.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze