Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Motorka pro radost, ne pro smrt

Ilustrační foto
První kilometry za řídítky motorky s „čerstvým“ řidičským průkazem mohou skýtat i po pečlivém absolvování autoškoly celou řadu nebezpečí. Motocyklisté jsou skupinou, která je vystavena nejvyššímu riziku smrtelného zranění a také představuje velké nebezpečí pro ostatní účastníky silničního provozu. Regionální zastoupení BESIP na Vysočině proto pro studenty čtvrtých ročníků středních škol připravilo setkání s těmi, kteří znají na vlastní kůži následky i příčiny přecenění malých řidičských zkušeností.
 

 
 

Přednášky vedené policisty, hasiči i záchranáři na téma „Motorka pro radost, ne pro smrt“ jsou pro potvrzení autenticity doplněny i velice emotivními zpověďmi samotných motorkářů. „Do programu je záměrně zařazena i zpověď motorkáře, který byl přímým účastníkem dopravní nehody, ze které si nese doživotní následky,“ uvedl Milan Stejskal, koordinátor BESIP pro Kraj Vysočina s tím, že postřehy a sílené zážitky zasahujících záchranářů, policistů i hasičů vč. zveřejněných fotografií z nehod jsou mnohdy účinnější prevencí než strohé konstatování a výstraha.

Originální přednáškou prošlo už koncem ledna 150 studentů Střední průmyslové školy Třebíč, další budou následovat například 18. 2. v Jihlavě.

 

Tato akce se koná ve spolupráci s organizací MOTOTREBIC.CZ, MOTO HB, PČR Kraje Vysočina, HZS Kraje Vysočina a Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

 

Více informací: Milan Stejskal, koordinátor BESIP pro Kraj Vysočina, tel.: 732 520 345, e-mail: besip-kv@cspsd.cz

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2013 / 31.1.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze