Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vyhlášení Ceny MOSTY letos hostí Žďár nad Sázavou. Sešlo se 70 nominací

Desátý ročník ceny MOSTY bude vyhlášen příští rok ve Žďáře nad Sázavou
Národní rada osob se zdravotním postižením ČR bude letos již po desáté udělovat ceny MOSTY. Jubilejní ročník přivítá 21. března město Žďár nad Sázavou. V tamějším kulturním domě budou oceněny mimořádné aktivity nebo činy ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Za uplynulý rok bylo navrženo 70 nominací ve čtyřech tradičních kategoriích.
 

 
 

„Návrhy na ocenění mohli podat nejen fyzické osoby, ale například i zástupci neziskových organizací, občanských sdružení, podnikatelské subjekty nebo třeba novináři. O vítězi v jednotlivých kategoriích rozhoduje jmenovaný hodnotící výbor,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Jména vítězů jednotlivých kategorií budou vyhlášena v rámci slavnostního ceremoniálu. Volba místa vyhlášení podléhala přísným požadavkům ze strany organizátorů, kterým figurovala maximální bezbariérovost nabízeného objektu. „Velký význam mělo i rozhodnutí samosprávy města Žďár nad Sázavou a jeho starostky Dagmar Zvěřinové pomoci se spolupořádáním akce,“ upozornil Petr Krčál.

Do přípravy akce se zapojily i místní školy. O účastníky, z nichž se někteří neobejdou bez pomoci druhých, se budou starat studenti Střední zdravotnické školy ve Žďáře a Hotelové školy ve Velkém Meziříčí.

 

„Vyhlášení se zúčastní okolo 500 osob. O akci byl vždy velký zájem. Jsme však limitovaní kapacitou sálu, který je třeba přizpůsobit potřebám lidí se zdravotním postižením“ přibližuje ředitel organizačního výboru NRZP ČR Michal Dvořák.

Ceny MOSTY se rovněž těší zájmu ze strany umělců. Na desátém ročníku vystoupí Tereza a Ladislav Kerndlovi, skupina K.T.O. či operní pěvec Jakub Pustina. Moderátorem akce bude Aleš Cibulka.

 

Předávání celonárodní ceny MOSTY je pro Kraj Vysočina coby partnera akce prestižní záležitostí. Pořadatelé obvykle oslovují s nabídkou spolupráce partnery, kteří dlouhodobě realizují efektivní způsoby, jak zlepšit podmínky života osob se zdravotním postižením v regionu.  V předchozích ročnících byli na uznávané ocenění nominováni Krajská knihovna Vysočina a také Kraj Vysočina.

 

Ceny MOSTY se každoročně udělují v kategoriích: instituce veřejné, nestátní subjekt, osobnost hnutí osob se zdravotním postižením a zvláštní cena za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.1.2013 / 30.1.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze