Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Do Bruselu zavítají ozvěny jihlavského filmového festivalu

ozvěny mfdf v bruselu
Ve dnech 31. ledna až 3. února 2013 proběhnou v Bruselu Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a představí výběr toho nejlepšího z letošního ročníku festivalu.
 

 
 

Zahájení festivalu proběhne 31. ledna pod záštitou europoslankyně Zuzany Brzobohaté v Evropském parlamentu za účasti zástupců Kraje Vysočina a organizátorů jihlavského festivalu. Festival zahájí nejlepší český dokumentární film roku 2012 Pevnost režisérů Kláry Tasovské a Lukáše Kokeše pojednávající o realitě v Podněsterské moldavské republice.

Ozvěny se poté přemístí do bruselského kina Nova, kde budou pokračovat až do 3. února a představí dalších osm filmů z čtyř hlavních festivalových soutěží 16. ročníku jihlavské přehlídky dokumentárních filmů. Součástí festivalu budou také debaty s režiséry vybraných filmů. Účast přislíbili režisér filmu Pevnost Lukáš Kokeš, Jero Yun, režisér filmu Hledáme Korejce ze severu pojednávající o dvojjedinosti Severní a Jižní Koreje, a Caroline Sascha Cogez, režisérka filmu Zpívá, dokumentu o bhútánské dívce, jež si v hlavním městě hodlá naplnit své pěvecké ambice v estrádním pořadu.

Festival  pod záštitou europoslankyně Zuzany Brzobohaté pořádá Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu ve spolupráci s  Českým centrem v Bruselu, městem Jihlava a kinem Nova.

Více informací naleznete v češtině na stránkách Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a ve francouzštině na stránkách kina Nova.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 17.1.2013 / 17.1.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze