Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezi regionální produkty nově patří i krmné směsi pro domácí zvířata

Mezi regionální produkty nově patří i krmné směsi pro domácí zvířata
Ještě před koncem roku rozšíří nabídku na pultech obchodů další výrobky s certifikátem původu Vysočina regionální produkt. Letos patrně už posledním posuzováním odborné komise prošla trojice producentů potravin, další potvrzení o původu získaly výrobky od tradičního regionálního výrobce prádla a nově se mezi certifikované regionální produkty zařadila krmná směs pro domácí zvířata vyráběná ve Slaviboři u Telče.
 

 
 

Zemědělská a.s. Krucemburk, akciová společnost

Zemědělská akciová společnost Krucemburk k už dříve certifikovaným klobásám Vysočina nově přidává vynikající komínovou klobásu, paštiku s medvědím česnekem a doubravské párky. Vedle uzenin mají právo nově nosit značku Vysočina regionální produkt také kmín, modrý a bílý mák. Certifikát převzal Miloslav Doležal, ekonom společnosti.

PLEAS, a.s. Havlíčkův Brod

Havlíčkobroský výrobce kvalitního oblečení s dlouholetou tradicí se do rodiny regionálních produktů zapsal před několika lety, kdy na trh přišel s originální a nápaditou kolekcí spodního prádla a pirátských šátků s decentně vyvedeným motivem jeřabin. Nově je certifikátem opatřena kolekce sportovního funkčního prádla – dámského i pánského. Společnost opět vsadila na kvalitní materiál a jako jemný dekor posloužilo grafický motiv z loga Kraje Vysočina. Certifikát převzal vedoucí odboru prodeje společnosti David Burian.

Jaroslav Cech, Slaviboř u Telče

Novinkou mezi certifikovanými regionálními výrobky je mačkaný oves patřící mezi vyvážené krmivo využívané a doporučované jako krmivo např. pro koně. Jaroslav Cech ze Slaviboře u Telče se výrobou vyvážených krmných směsí zbývá už téměř 21 let a certifikací nového druhu výrobku pomyslně otevírá nové směrování certifikace jako takové. Certifikát v zastoupení převzala Jana Cechová.

KLAS JAROMĚŘICE spol. s r.o.

Tradiční domácí pečení s využitím regionálních surovin přineslo certifikát potvrzující regionální původ chlebu kmínovému vyrobenému z pšeničné a žitné mouky a stejný výrobce uspěl také s koláčem s makovou náplní. Ručně vyráběný koláč z kynutého těsta je bohatě zdobený domácí makovou náplní a sypaný křehkou drobenkou. Certifikát převzala Kateřina Kuchaříková, vedoucí pekárny.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2012 / 12.12.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze