Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Školení FOSS nástrojů: Apache, PHP, MySQL, LibreOffice

 

 
 
Projektová Loga 

 

 

 

 

 

 

Školení FOSS nástrojů: Apache, PHP, MySQL, LibreOffice

 

Díky programu INTERREG IVC projektu Open Source usage source software usage by European Public Administrations (OSEPA) spolufinancovanému ze zdrojů EU (Evropský fond pro regionální rozvoj) mohlo být ve dnech 19.-20.9.2012 nabídnuto zaměstnancům 104 příspěvkových organizací i IT odborníkům obcí Kraje Vysočina školení Free Open Source Software (FOSS) nástrojů. Hlavním cílem semináře bylo vyškolit administrátory a programátory FOSS řešení.

Předmětem semináře byl především Portál pro příspěvkové organizace http://portalpo.kr-vysocina.cz, který slouží k jejich řízení, delegování úkolů, podpoře energetického managementu a sledování veřejných zakázek. V rámci školení byly detailně prodiskutovány různé nástroje portálu a konkrétní rizika (jako např. zálohování, bezpečnostní aspekty webových technologií, možnost přizpůsobení open source nástroje a vytváření vlastní verze).

Projekt OSEPA usiluje o využití potenciálu volně šiřitelného FOSS. Na této webové stránce http://www.osepa.eu/ jsou pravidelně zveřejňovány aktuality a výstupy projektu.

 
Zodpovídá: Ing. Jaroslav Krotký
Vytvořeno / změněno: 21.9.2012 / 21.9.2012
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze