Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V nemocnici v Havlíčkově Brodě byl dokončen urgentní příjem

V nemocnici v Havlíčkově Brodě byl dokončen urgentní příjem
Emergency neboli urgentní příjem byl dnes v havlíčkobrodské nemocnici otevřen téměř přesně po roce od poklepání základního kamene. V průběhu prosince dojde ke stěhování jednotlivých ambulancí a od ledna 2013 bude budova plně sloužit pacientům. Na jaře budou ještě dokončeny zahradní úpravy a výsadba stromů. Dvoupodlažní pavilon za více než 38 milionů korun financoval Kraj Vysočina.
 

 
 

„Celosvětovým trendem moderní medicíny je příjem pacientů v nemocnici na jednom místě určeném pro akutní stavy, kde se jich čtyřiadvacet hodin denně a sedm dní v týdnu ujme tým lékařů. Jsem rád, že se nám postupně daří tyto pro pacienty nezbytné a možná komfortní podmínky v péči zavádět do všech nemocnic našeho kraje,“ dodal Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Emergency neboli urgentní příjem je dvoupodlažní pavilon s návazností na dosavadní hlavní nemocniční trakt. Jeho stavbou vzniklo jediné kontaktní místo pro příjem urgentních a akutních pacientů a pro předání pacientů od zdravotní záchranné služby. „Vše je koncipováno tak, aby se lékaři z různých odborností scházeli u akutního pacienta na jednom místě a předání pacienta od ZZS bylo bez jakýchkoliv časových ztrát,“ upřesnil význam stavby ředitel nemocnice David Rezničenko. Zároveň byl vytvořen nový vchod do hlavní nemocniční budovy.

 

Výstavbou Emergency vzniklo moderní pracoviště, které přijímá do péče pacienty v ohrožení života, kde se předpokládá jejich následná péče na ARO nebo některé z jednotek intenzivní péče. Byly centralizovány urgentní a akutní ambulantní činnosti do jednoho prostoru, odkud je zajištěna hvězdicově velmi dobrá návaznost na pracoviště diagnostických metod a lůžkové péče a zejména na všechna pracoviště intenzivní medicíny tedy JIP interních oborů, JIP chirurgických oborů, ARO a dětskou JIP. V přízemí budovy se nacházejí ambulance, čekárny a informační centrum, ve druhém patře je pak umístěn operační sál s příslušenstvím a samostatným vstupem pro jednodenní chirurgii a další specializované ambulance.

Vzhledem ke skutečnosti, že Emergency vznikala jako přístavba k hlavní nemocniční budově, bylo prioritou, aby architektonické řešení návrhu objektu vycházelo ze vzhledu stávajícího objektu nemocnice. Architektonický vzhled střechy pak dotváří klidová zóna pro pacienty.

 

Stavbu zajišťovala společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s. Jde o první monolitickou stavbu v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod.  Nosná konstrukce je navržena ze železobetonového prefabrikovaného skeletu. Jedná se o dvoupodlažní skelet, který tvoří železobetonové sloupy, průvlaky, ztužení a stropní panely.

 

 

Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.
tel.: 604 475 082, e-mail: petra.cerno@onhb.cz

 

V nemocnici v Havlíčkově Brodě byl dokončen urgentní příjem

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.12.2012 / 5.12.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze