Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vlaky a autobusy ujedou příští rok po regionu stejný počet kilometrů

Nové vlaky Stadler.
Na Vysočině budou v příštím roce jezdit regionální vlaky a veřejná autobusová doprava ve stejném rozsahu základní dopravní obslužnosti, jako v roce letošním. Znamená to, že Kraj Vysočina v rámci veřejné služby aktuálně objednává u dopravců 15,7 milionů kilometrů ve veřejné linkové osobní dopravě a 4,2 milionů vlakokilometrů ve veřejné drážní osobní dopravě. Celkem je pro tyto účely v krajském rozpočtu připraveno 569 029 tisíc korun.
 

 
 

„Stále platí, že prioritou vedení Kraje Vysočina je zajistit občanům Vysočiny odpovídající regionální dopravu vlakovou i autobusovou tak, aby se lidé ve všedních dnech dostali bez větších problémů do zaměstnání nebo k lékaři a studenti do škol,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy. V praxi to znamená, že cestující na Vysočině mohou využívat 3873 regionálních linkových spojů a 445 spojů drážních.

 

Závazek veřejné služby v podobě zajištění základní dopravní obslužnosti pro Kraj Vysočina bude v roce 2013 zajišťovat  21 linkových dopravců a 2 drážních dopravců.

 

 

  • Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 237, e-mail: bartos.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.12.2012 / 4.12.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze